Окрему чернечу провінцію з центром у Львові створено для українських салезіан
Понеділок, 20 серпня 2012, 12:59 19 серпня, у день Преображення Господнього, салезіани УГКЦ пережили історичну мить - створення окремої чернечої провінції з центром у Львові. Ця структурна одиниця розпочала своє існування молитвою до Пресвятої Богородиці. Молебень відбувся в каплиці провінційного дому салезіан у Львові за участю представника генерального настоятеля салезіан - о. Марека Хшана, усіх співбратів, с. Андреї Младошевої, настоятельки сестер салезіанок, представників співпрацівників салезіан.
19 серпня, у день Преображення Господнього, салезіани УГКЦ пережили історичну мить - створення окремої чернечої провінції з центром у Львові.
Ця структурна одиниця розпочала своє існування молитвою до Пресвятої Богородиці. Молебень відбувся в каплиці провінційного дому салезіан у Львові за участю представника генерального настоятеля салезіан - о. Марека Хшана, усіх співбратів, с. Андреї Младошевої, настоятельки сестер салезіанок, представників співпрацівників салезіан.
Першим провінційним настоятелем став о. Оноріно Пістеллато, який склав визнання віри перед Церквою та Згромадженням отців салезіан. Після цього він звернувся зі своїм словом до присутніх, накреслюючи головні напрями діяльності та існування новоствореної провінції.
Слова привітання, вдячності й натхнення прозвучали від найстаршого українського салезіанина - Владики Андрія (Сапеляка), який висвітлив основні віхи української салезіанської історії, починаючи з далеких 30-х, на шляху до цього історичного моменту - створення автономної провінції.
Створення провінції в лоні Української Греко-Католицької Церкви є прецедентом для Салезіанського згромадження, яке майже повністю складається з римо-католиків. Її існування передбачав слуга Божий Митрополит Андрей (Шептицький) та блаженний Папа Пій ХІ (більше тут).
Під час урочистостей було оголошено склад провінційної ради, новопризначені настоятелі спільнот склали визнання віри, приписане статутами, співбрати отримали листи послуху.
Для Департаменту інформації повідомили у прес-службі Згромадження отців салезіан
Довідка Салезіанське згромадження – одне з найбільших чернечих згромаджень Католицької Церкви, до якого належать близько 16 тисяч співбратів, нараховує 1859 монаших спільнот, присутніх у 129 країнах світу. Місія Згромадження – «бути носіями та свідками Божої любові до молоді, особливо до найбільш занедбаної», що конкретизується як виховання та євангелізація дітей і молоді. Саме через таку посвяту Господеві і тим, «яких є Царство Боже» (Мт. 19,14), салезіани прямують до святості та здійснюють посланництво Церкви. Задум поширення салезіан в Україні сягає 1930 року, але був втілений у життя на наших землях лише в 1991 році, коли поодинокі українські салезіани, які поїхали до Італії, щоб посвятитися Богові та молоді відповідно до харизми святого Івана Боско, змогли повернутися на Батьківщину після її проголошення незалежною. Салезіани-греко-католики здійснюють в Україні різноманітну виховно-душпастирську діяльність у п'ятьох спільнотах. У Львові салезіани опікуються парафією Покрови Пресвятої Богородиці, двома навчальними закладами (Гімназія блаженного Климентія Шептицького та Професійно-технічна школа імені святого Івана Боско), Родинним домом «Покрова» та ін. З 2001 року українські салезіани розпочали діяльність у Центральній Україні – містах Верхньодніпровську та Дніпропетровську. В Україні також є три спільноти салезіан латинського обряду, які належать до Краківської салезіанської провінції.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»