Одеські греко-католики допомагають переселенцям
Середа, 10 червня 2015, 11:04 У новому приміщенні благодійного фонду «Карітас-Одеса УГКЦ» 8 червня урочисто відкрили Центр допомоги вимушеним переселенцям. Він працюватиме у трьох напрямках: екстрена допомога, забезпечення основними потребами постраждалих і простір, дружній до дитячого розвитку. Тут також планують надавати матеріальну допомогу дорослим та помагати їм із пошуком роботи й розвивати їх бізнес-проекти.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Екореференти УГКЦ будуть плекати екологічну культуру сім’ї та допомагати вбогим
- Обласна дитяча лікарня отримала допомогу від Івано-Франківського архиєпархіального управління
- Турбота для Ба і Ді. В Україні розпочався проєкт допомоги старшим людям у всій країні
Центр тільки-но відкрився, а ось Олена Мороз із Луганська вже знайшла тут роботу – працюватиме з дітьми в цьому центрі. До речі, це дуже зручно, адже свої малята двох та шести років будуть під наглядом.
– Я прийшла сюди по допомогу майже рік тому. Поки чоловік не знайшов роботу, на початку життя в Одесі тут надавали грошову допомогу, що було для нашої сім’ї дуже суттєво. Звісно, перше, чому ми вирішили їхати з Луганська – це обстріли. Спочатку їздили жити до батьків, але дуже важко все ж таки було з дитиною, яка ще не ходить, жити в таких обставинах.
Як згадує Олена, вони їхали до Одеси на чотири дні – думали, що зовсім скоро повернуться додому. З одягу нічого не брали. І тому, коли вже почалися холоди, не було навіть за що колготи дітям купити. Але все ж таки волонтери БФ «Карітас-Одеса УГКЦ» не залишили їх на призволяще. Наразі сім’я Мороз винаймає квартиру. Та, звісно, мріє повернутися до свого дому, побачити рідних.
– Діти постійно питають, чому ми не їдемо до бабусі… Та й ми теж хочемо побачити своїх батьків – уже скучили, – не приховуючи сліз, розповідає жінка.
Загалом, фонд охопив близько 3000 осіб, які потребували допомогу, а це – майже 10 % від офіційно зареєстрованих переселенців на всій території Одеської області. Як розповідає Світлана Колодчин, керівник проектів БФ «Карітас-Одеса УГКЦ», допомога переселенцям реалізується в Одесі та Запоріжжі. Грошову допомогу і продуктові набори загалом отримують 2650 родин. Серед них 800 одеських родин – грошову допомогу та 200 – продуктові набори, вартістю у 100 доларів.
– Ці виплати проводитимуться три місяці: у червні, липні та серпні. Набори отримують двічі – взимку та влітку. Але це не тільки продукти. Ми закуповуємо також зимовий одяг, взуття, медикаменти, засоби гігієни та іграшки дітям, помагали розібратися й з юридичною документацією переселенців, адже для них це наразі дуже велика проблема, – розповідає Світлана.
БФ «Карітас-Одеса УГКЦ» почав активно допомагати вимушеним переселенцям Сходу України та АР Крим із жовтня. На цей час вже 555 родин отримали грошову допомогу та 300 родин були забезпечені продуктовими наборами. Як розповів о. Василь Колодчин, директор фонду, найбільшу та першочергову увагу співробітники надавали багатодітним і неповним сім’ям, людям з обмеженою працездатністю та різними захворюваннями, тим, хто не отримував допомогу, вагітним і літнім жінкам, які виховують дітей самостійно.
А ось дружній партнер проекту «Impact Hub Odessa» надає можливість переселенцям відкрити свій бізнес. Як розповідає Олександр Славський, програмний директор «Hub Odessa», при центрі відкривається т. зв. офіс програми «Новий відлік», який допоможе у пошуках роботи, проконсультує про тенденції та розвиток одеського бізнесу, аби переселенці змогли відкрити щось своє. За результатами наданих бізнес-планів і проектів, найкращі отримають інвестиції на їх реалізацію від 14 до 100 тис. грн. Загальний обсяг суми інвестицій – 1 млн грн.
– На жаль, багато одеських роботодавців не вірять у те, що зможуть знайти хороших працівників серед переселенців. Найкращі юристи, бухгалтери, економісти з Донбасу вже знайшли роботу. Але на ринку праці необхідні також й робочі руки. Наприклад, багато молодих жінок із дітьми приїхали сюди, та їм підходить працювати півдня чи вдома. У центрі їм допоможуть із пошуком такої роботи. Список вакансій наразі формується.
Крім цього, в центрі проводитимуться семінари й тренінги, як писати резюме, складати договір, писати листа, а також, як відкривати свою справу, де шукати фінансування, ділитися враженнями та порадами від професіоналів на нетворкінгах.
А поки батьки будуть зайняті, діти зможуть погратися у спеціальному дитячому просторі. А допоможе в цьому Тетяна Пшенична, соціальний психолог і вихователь, яка працює в цьому центрі три роки. Вона розповідає, що вже сформувалися зі 100 дітей дві групи – від 3 до 6 років та 7–12 років.
– Ми не ставимо перед собою завдання замінити школу чи дитячий садок. Нам важливо, щоб дитинка відчула себе в безпеці, адже у цих дітей психічний стан буде чутливий. Планується, що вони ходитимуть на екскурсії, розважатимуться та гратимуться, підтягуючи шкільну програму.
– Благодійний фонд незалежно від політичних поглядів і конфесійній належності надасть допомогу людині, якщо це потрібно. І це є основою нашої праці. Кожна людина – це Боже створіння, й ми мусимо допомагати, – підсумував о. Василь.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»