Новини Донецько-Харківського екзархату
Понеділок, 26 жовтня 2009, 17:43 З 23 по 25 жовтня 2009 року в Донецько-Харківському екзархаті пройшли реколекції для парафіян УГКЦ м.Донецька, м.Димитрова і м.Харцизька.
З 23 по 25 жовтня 2009 року в Донецько-Харківському екзархаті пройшли реколекції для парафіян УГКЦ м.Донецька, м.Димитрова і м.Харцизька. На запрошення Преосвященного Владики Степана (Менька), Екзарха Донецько-Харківського, в Донецьку область приїхали отці та брати згромадження Монастиря св. апостола Андрія Первозваного, міста Івано-Франківськ. Отець Йосафат, ігумен монастиря, і брат Христофор проводили реколекції в Донецьку, отець Назарій і брат Дмитро – в Димитрові, отець Микола і брат Григорій в Харцизьку. Згромадження засноване в 1997 році. Спільнота монастиря нараховує дванадцять монахів, серед яких п’ять священиків. Харизмою спільноти монастиря є місійне, євангелізаційне служіння. Протягом трьох днів отці давали духовні науки євангелізаційного характеру. Під час реколекцій розглядались наступні теми: Божа любов (дозволити Богу любити себе), Гріх (заплата за гріх - смерть), Ісус - єдиний Спаситель кожної людини. Отці та брати монастиря привезли з собою копію Чудотворної ікони Розп’яття у Глинянах. Вірні мали змоги приклонитися до Чудотворного образу. Члени згромадження вперше відвідали східну Україну із реколекціями. Також відбулась зустріч о.Йосафата із викладачами Донецького Університету Штучного Інтелекту. На семінарі присутні мали змогу обмінятись думками на духовну тематику і ще раз підтвердити, що наука разом із релігією визнає незаперечність існування Бога.
Вся спільнота Української Греко-Католицької Церкви Донецької області щиро дякує отцям та братам монастиря св. апостола Андрія Первозваного за реколекції та їх служіння. Надіємось, що ці реколекції стануть початком тривалого та плідного спілкування.
Крім того, у кафедральному храмі «Покрови Пресвятої Богородиці» міста Донецька відбулась зустріч із поетом Павлом Миколайовичем Гірником. 25 жовтня 2009 р.Б. поет завітав до прихожан Української Греко-Католицької церкви із презентацією своєї книги «Посвітається». Зустріч організував голова Міжнародної гуманітарної громадської організації «Чорнобиль-Допомога» В.П. Тупілко.
П.М. Гірник лауреат чотирьох українських премій, в тому числі Премії ім. Т.Г. Шевченка. Павло Миколайович родом із Хмельниччини. Після закінчення Київського педагогічного інституту поїхав працювати в село. Поет виріс у родині філологів. Дитинство Павла Миколайовича пройшло в середовищі народних майстрів, у фольклористичних експедиціях разом із батьками. Народним духом, звичаями і традиціями, всотаними з самого дитинства, просякнута вся поезія Павла Миколайовича. Село своїм місцем проживання автор вибрав також невипадково. Лише воно повністю відповідає світоглядним позиціям автора, серед яких одною з основних умов життя людини є свобода. Крім того важливим фактором є можливість зберегти автентичну мовну традицію, що в рамках урбанізованого суспільства видається неможливим. За словами автора, його поезія – це сповідь, духовний щоденник, який містить і біль, і сумніви, і переживання за долю свого народу. Для Павла Миколайовича віра нерозривно пов’язана із болем за власний народ, рідну землю. Зберігати любов, на думку автора, є основним завданням кожної людини. Написання віршів для автора не є змаганням із Господом, оскільки Бог є єдиним і незаперечним Творцем всього. Хоча на біблійну тематику віршів у збірці немає, глибокою і твердою вірою просякнута вся, без винятку, поезія Павла Миколайовича. З рядків поезій автора чуємо заклики, суголосні Шевченківським, що спонукають народ до боротьби за волю, духовну свободу, актуальні і в наш час. Поет апелює до великої духовної сили народу, глибоких історичних коренів та безцінної прадавньої культурної скарбниці.
На жаль автор, як багато інших сучасних письменників і поетів, стикається із численними проблемами видання та розповсюдження власних творів. Сьогодні це видається практично неможливим у зв’язку із занепадом галузі книговидання в країні. Будемо надіятись, що вартість книги та писемного слова у сучасному технологічному світі збереже свою вагу і здобуде колишню пошану.
Прес-служба Донецько-Харківського екзархату
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»