Нова політика Ватикану щодо сміття – зразок для наслідування
Вівторок, 24 листопада 2009, 23:18 У той час, коли багато міст світу мають вагомі проблеми з побутовими відходами, держава Ватикан, ось уже другий рік успішно здійснює програму роздільного збору та переробки сміття.
У той час, коли багато міст світу мають вагомі проблеми з побутовими відходами, держава Ватикан, ось уже другий рік успішно здійснює програму роздільного збору та переробки сміття.
З року в рік мільйони туристів та паломників відвідують Ватикан. Тут вони збагачуються враженнями, оновлюються духовно, отримують благословення Святішого Отця ... і залишають гори сміття, щорічні об’єми якого вимірюються в понад 400 т. Попри те, особливим чинником у процесі сміттєутворення Ватикану є відходи паперу, які залишаються в результаті роботи чисельних офісів різних структурних підрозділів.
Нову політику щодо сміття можна оцінити як ще одну складову «зеленого курсу» Ватикану під керуванням Папи Венедикта XVI. В чисельних зверненнях, промовах та проповідях Святіший Отець регулярно звертає увагу на критичний стан планети, на питання співвідповідальності кожної людини за розвиток екологічних проблем сьогодення, а також навчає, що відповідальне ставлення до природного довкілля є невід’ємною складовою свідчення християнської віри. У своїй останній енцикліці «Caritas in veritate» (Любов у істині) понтифік констатує: «Церква має відповідальність за створіння і мусить дану відповідальність засвідчити на дії перед громадськістю» (51).
Свідчення віри в Бога Творця та здійснення відповідальності за його створіння – природу, набирає у Ватикані системного характеру та стає зразком для всієї Церкви. Так, минулої осені було відкрито сонячну електростанцію, площею у футбольне поле, яка в майбутньому має забезпечувати п’яту частину електроструму, що споживається в папській державі. Якщо тут ще недавно, як і в багатьох інших місцях, роздільний збір сміття сприймався як щось зайве, що приносить тільки певні незручності, і «не для Церкви», то Папа Венедикт XVI встановив чіткий порядок: папір до паперу, пластик до пластику ...
У міжчасі навколо базиліки св. Петра вишикувались 30 контейнерів для паперу, 25 – для скла, 18 – для пластику і 15 – для бляшанок з під напоїв. Нова практика поводження зі сміттям приносить «попри екологічні, також і економічні дивіденти», - заявив у «Осерваторе Романо» Ennio Cortellessa, відповідальний з питань економіки відходів держави Ватикан. Зокрема це стосується роздільного збору паперу.
Для утилізації відходів було підписано контракти із п’ятьма спеціальними фірмами, кожна з яких має відповідний профіль. Окремої утилізації потребують, наприклад, ліки з Ватиканської аптеки, в яких закінчився термін придатності, чи енергозберігаючі лампочки, що вийшли з ладу. Регулярно назбируються також цілі контейнери таких речей, як наприклад, ножів, ножниць, спрейових балончиків, вилучених службою безпеки в учасників щотижневих генеральних аудієнцій зі Святішим Отцем.
На думку керівництва Ватикану, встановлення контейнерів для роздільного збору сміття – це тільки перший крок. Наступним кроком має бути просвітницька робота серед паломників та туристів, яка має привести до того, щоб вони ставились більш відповідально до довкілля, і сміття викидали тільки в чітко передбачених місцях: папір до паперу, пластик до пластику ...
Інформаційна служба
Бюро УГКЦ з питань екології
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»