Найважливіший виклик перед богослов’ям в Україні – відкритися до світу
Четвер, 20 грудня 2012, 17:13 У грудні професор релігійних студій та богослов’я, доктор о. Мирослав Татарин (St. Jerome’s University, Waterloo, Canada) прочитав для студентів-богословів і викладачів УКУ курс лекцій.
У грудні професор релігійних студій та богослов’я, доктор о. Мирослав Татарин (St. Jerome’s University, Waterloo, Canada) прочитав для студентів-богословів і викладачів УКУ курс лекцій.
Для богословів-магістрів професор читав спецкурс «Богослов’я і метод». Також о. Татарин провів відкриті лекції для викладачів УКУ про становлення східнокатолицького богослов’я та стан Східнокатолицьких Церков після Другого Ватиканського Собору, зокрема щодо становлення та розвитку богослов’я УГКЦ.
«На спецкурсі "Богослов’я і метод" ми зі студентами зосереджувалися на понятті, хто такий добре вишколений богослов. Це людина, яка свідомо береться до наукової праці, але водночас розуміє й пізнає свою віру, і таким чином відбувається інтеграція між наукою та вірою. Богословський твір – це, власне, і є витвір цієї взаємодії», – зазначив професор.
До написання богословського твору отець радить підходити критично і бути готовим пізнавати себе, власні обмеження та використовувати наукові й духовні ресурси.
«Я думаю, що найважливіше питання, яке стоїть перед богослов’ям в Україні, – це зрозуміти і відкритися до богослов’я у широкому контексті. Вам треба ввійти у світовий дискурс і зрозуміти, що багато стереотипів та парадигм, які використовують в Україні, уже застарілі і їх треба осучаснювати», – порадив священнослужитель-науковець.
Гостьовий професор традиційно проживав у Колегіумі УКУ, де мав можливість ближче поспілкуватися зі студентами та спільнотою Університету.
Прес-служба УКУ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»