На вічную пам’ять о. Вороновському продемонстровано фільм «УГКЦ: невідомий літопис»
Вівторок, 03 серпня 2010, 09:19 Своєрідним реквіємом у пам’ять про новопереставленого отця Василія Вороновського прозвучала документальна кінострічка «УГКЦ: невідомий літопис», яку демонстрували у кінолекторії Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».
Своєрідним реквіємом у пам’ять про новопереставленого отця Василія Вороновського прозвучала документальна кінострічка «УГКЦ: невідомий літопис», яку демонстрували у кінолекторії Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».
У фільмі «УГКЦ: невідомий літопис», знятому 2010 року авторським колективом у складі Тараса Пастернака, Андрія Статського та Мар’яна Анчарського до 20-річчя легалізації УГКЦ, серед інших спогадів підпільних священиків-уніатів, чимало кадрів із свідченнями отця Василя Вороновського. Відтак демонстрація фільму у зв’язку із кончиною широко знаного у Львові та поза його межами екзорциста набула в жалобі особливої актуальності.
Отець Вороновськийу фільмі розповідає про переслідування з боку комуністичної влади, про арешти й допити, на яких він не видав свого справжнього святителя. Розповідає також про провокації та підступи КГБ щодо катакомбної церкви її активних мирян і священиків, зокрема про застосовувану нейрозброю. «Вражає, як про всі ці жахіття священик розповів із усмішкою надзвичайно світлої і доброї людини», – зауважив філолог Ростислав Чопик.
Фільм, що висвітлює два десятиліття УГКЦ у підпіллі, підсумував двомісячний цикл переглядів кінодокументалістики про репресовану церкву, із яким ознайомилися відвідувачі кінолекторію у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».
Найбільший резонанс серед глядачів мали обговорення кінострічок за участю директора Інституту історії церкви УКУ о. Андрія Михалейка та монаха-студита о. Юліана Бойка, який оприлюднив досі не публіковані протоколи допитів священиків, які зламалися, і тих, які не зрадили своїй обітниці служіння Богові і Вселенській Церкві.
http://zik.com.ua/ua/news/2010/08/02/239504
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»