Міжнародна конференція "Церкви України перед лицем сучасних суспільних криз"
П'ятниця, 25 вересня 2009, 11:06 23 вересня в пастирському будинку Апостола Павла Німецької Євангельсько-лютеранської Церкви в Україні відкрилася міжнародна конференція "Церкви....
23 вересня в пастирському будинку Апостола Павла Німецької Євангельсько-лютеранської Церкви в Україні відкрилася міжнародна конференція "Церкви України перед лицем сучасних суспільних криз". Впродовж трьох днів представники православних, лютеранських, римо- і греко-католицьких церков України, Білорусі, Польщі і Німеччини говоритимуть про кризи, із якими зіткнулися на початку XXI століття суспільство Центральної і Східної Європи.
Гостей конференції вітав глава Німецької Євангельсько-лютеранської Церкви в Україні єпископ Уланд Шпалінгер. У своєму виступі він відзначив важливість даної зустрічі, атмосферу відвертості і довір'я, особливо підкресливши факт обмеженості нашого людського і внутрішньо-церковного досвіду. "Ми не скуті брехнею того, що тільки наша позиція єдино і абсолютно правильна", - сказав єпископ і призвав учасників сміливіше долати кордони, що розділяють церкви і народи.
Із посланням до учасників конференції звернувся і Блаженніший Любомир. У звернені предстоятеля УГКЦ, яке зачитав голова Комісії УГКЦ у справах єдності християн диякон Ігор Шабан, зокрема сказано: "Криза - це грецьке слово, яке означає момент, коли потрібно зупинитися, щоб зрозуміти, куди йти. Я думаю, що криза - здорове явище, тому що допомагає нам зупинитися. Кожна криза має свій образ|. Нинішня криза - не лише| фінансова. Це криза розумів і сердець. Криза економіки - це лише зовнішній прояв внутрішньої кризи нашого єства. Ми повинні вийти кращими з тих неприємностей, ми повинні чомусь навчитися, знайти новий досвід".
Від імені Глави Української Православної Церкви митрополита Володимира (Сабодана) учасників вітав єпископ Макарівський Іларій. У своєму зверненні до присутніх владика вказав на важливість і актуальність даної ініціативи. Ієрарх відзначив, що нинішня криза виникає через те, що суспільство ігнорує християнські цінності людського співжиття. У цій ситуації завдання всіх церков - актуалізувати свою місію: внутрішню місію (інтенсивнішу роботу із паствою) і зовнішню (благовістити Христа світу). Це сприятиме затвердженню миру в українському суспільстві.
Єпископ Мар'ян Бучек, голова Комісії сприяння християнській єдності Конференції єпископів України, сказав: "Люди, які приходять в різні Церкви, мають одні і ті ж людські проблеми. Ми повинні зосередити свої зусилля на тому, щоб допомогти людям примиритися із Богом, змінити "кам'яні серця на плотяні". Всі ми повинні йти спочатку до Бога і, примирившись з Ним, говорити про примирення один із одним".
У роботі конференції, окрім представників церков, взяли участь заступник глави Державного департаменту у справах національностей і релігій Микола Новіченко, виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін, релігієзнавці, богослови.
Конференція організована міжнародною групою "Примирення" в рамках проекту "Примирення в Європі – завдання церков в Україні, в Білорусії, Польщі і Німеччині.
В п'ятницю, 25 вересня в 11.00, в приміщенні прес-центру ІА "Міст Одеса", за адресою вул. Ланжероновська, 5, відбудеться прес-конференція за підсумками міжнародної конференції "Церкви України перед лицем сучасних суспільних криз".
Довідка:
Ініціатива "Примирення" виникла в 1974 році за ініціативою Німецької Євангельсько-лютеранської Церкви і Польської Екуменічної Ради. Учасники ставили собі за мету виробити проект примирення між Польщею, що є сусідами, і Німеччиною, чиї стосунки були обтяжені спогадами про Другу світову війну. У 1995 році ініціатива була розширена за рахунок нових учасників: України і Білорусі. Так виник проект "Примирення в Європі - завдання церков в Україні, в Білорусії, Польщі і Німеччині.
http://most-odessa.info/news/society/784.html
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»