«Митрополит Андрей (Шептицький) - український Мойсей…» − Глава УГКЦ для італійського видання «Il Regno»
Середа, 25 липня 2012, 14:41 «Митрополит Андрей (Шептицький) першим накреслив глобальне бачення Української Церкви. За його життя була започаткована українська діаспора у світі. Йому, як Главі Церкви, випало бути провідником свого народу в період двох світових воєн. У той час формувалася сучасна ідентичність України, тоді як народ був змушений належати до різних країн. Шептицький − митрополит в Австро-Угорській імперії, а відтак – в’язень Російської імперії (ув’язнений 1914 року і звільнений після російської революції 1917 року). Після повернення був свідком польсько-української війни», − про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, в інтерв’ю для італійського видання «Il Regno».
«Митрополит Андрей (Шептицький) першим накреслив глобальне бачення Української Церкви. За його життя була започаткована українська діаспора у світі. Йому, як Главі Церкви, випало бути провідником свого народу в період двох світових воєн. У той час формувалася сучасна ідентичність України, тоді як народ був змушений належати до різних країн. Шептицький − митрополит в Австро-Угорській імперії, а відтак – в’язень Російської імперії (ув’язнений 1914 року і звільнений після російської революції 1917 року). Після повернення був свідком польсько-української війни», − про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, в інтерв’ю для італійського видання «Il Regno».
На переконання Блаженнішого Святослава, Владика Андрей був українським Мойсеєм, особливо за часів рабства українського народу, коли «Церква повинна була виражати душу нації».
Як розповів в інтерв’ю Предстоятель УГКЦ, зберігся лист, який написав Митрополит Андрей Папі Римському. У цьому документі читаємо: «Я повертаюся до свого міста Львова, сьогодні – польського, будучи свідомим, що мені загрожує смерть. Я ніколи не відстоював чисто етнічних цінностей. Хотів лише бути простим християнином та батьком свого народу».
Відомо, що під час Другої світової війни він врятував життя багатьом євреям, переховуючи їх у своєму будинку та монастирях. А парламент Канади нещодавно визнав діяльність Митрополита УГКЦ Андрея (Шептицького) під час Другої світової війни прикладом «відданості основним правам людини».
«І це лише деякі аспекти особистості Митрополита. Можна сказати, що мученики, які згодом віддали своє життя за єдність Церков, були послідовниками та наслідувачами Шептицького. Для нас беатифікація цих мучеників, які були його учнями, не є повною без беатифікації вчителя», − сказав Глава УГКЦ, відповідаючи на запитання журналіста щодо значення для Церкви беатифікації Андрея (Шептицького).
На думку Першоієрарха УГКЦ, Владика Андрей першим успішно застосовував соціальну доктрину Католицької Церкви в Україні. Він може бути названим Предтечею Другого Ватиканського Собору, рівно ж у тому, що стосується відносин з Православними Церквами.
«Він був святим, і його постать виходить поза національні, історичні та конфесійні межі. Він – символ для нашої Церкви», − сказав Глава УГКЦ в інтерв’ю для італійського видання «Il Regno».
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»