АКТУАЛЬНО

Мирослава Мариновича нагородять Медаллю Свободи

П'ятниця, 30 травня 2014, 13:04
«Захід починає усвідомлювати значення того, що комуністичні злочини не були засуджені. На щастя, світ повертається до ідеї відповідальності за ці злочини», – так проректор УКУ Мирослав Маринович прокоментував звістку про своє нагородження Медаллю Свободи ім. Трумена – Рейгана.

Український правозахисник, проректор УКУ Мирослав Маринович та моральний лідер кримськотаратського народу Мустафа Джемілєв отримають відзнаку некомерційної освітньої та правозахисної Фундації з ушанування жертв комунізму (Victims of Communism Memorial Foundation). Медаль Свободи ім. Трумена – Рейгана (Truman-Reagan Medal of Freedom) вручається щорічно тим особам і установам, які все життя демонстрували відданість свободі й демократії та опір комунізмові й усім іншим формам тиранії. Серед її лауреатів у попередні роки – Лех Валенса (2006), Папа Іван Павло ІІ (2005), Вацлав Гавел (2003) та інші.

Як вказано на сайті організації, «попри те, що [Маринович] постраждав, будучи в'язнем сумління протягом десятиліття в часи Брежнєва, він невпинно працював, щоб зміцнити громадянське суспільство у своїй рідній країні. В останні місяці він також активно виступає на захист прав людини та суверенітету України. Маринович присвятив своє життя спочатку звільненню України від радянського гніту, а потім створенню інститутів свободи в Україні».

Сам Мирослав Маринович зазначив, що отримання цієї відзнаки разом з Мустафою Джемілєвим чітко наклалося на події в Криму і відродження агресивності Росії, яка не розкаялась у своїх гріхах.

Нагородження відбудеться 11 червня 2014 року на території Меморіалу жертв комунізму на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні (США).

Прес-служба УКУ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next