«Всі ми, Христові учні, першими покликані до проголошення блаженства вбогих», – єпископи УГКЦ у посланні
Вівторок, 03 листопада 2020, 19:27 У постсинодальному посланні владики Синоду Єпископів УГКЦ наголошують на тому, що першими давати свідчення євангельської вбогості повинні саме Христові учні. А тому висловлюють сподівання, що кожен монастир УГКЦ випромінюватиме простоту і скромність, відкритість до вбогих і солідарну близькість із ними, а всі вірні – в парафіяльній спільноті, особистому і родинному житті, – будуть провадити життя ощадне, повне співчуття до потребуючих і милосердя до нужденних.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Любов народжує героїв: 14 точок для призадуми із посинодального послання
- «Церква покликана нести знедоленій і зраненій людині ліки розради і любові», – єпископи УГКЦ у посланні «Перемагай зло добром!»
- «Остаточно переможемо лише тоді, коли продовжуватимемо любити», – єпископи УГКЦ у синодальному посланні 2022 року
У четвертій частині послання «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!», присвяченій необхідності давати християнське свідчення євангельського убозтва, владики УГКЦ зазначають, що до переміни серця покликані не лише заможні люди, але й усі християни, а то й усі люди, створені на Божий образ і Божу подобу. Убогість, як стверджують архиєреї, посилаючись на слова Папи Франциска, – це насамперед наслідування убогого Ісуса. Разом з тим, вбогість є шляхом, який веде до Царства Небесного.
Для того, щоб наше крокування за вбогим Христом було вірогідним і привабливим також для інших, потрібно опертися на свідчення, адже одних лише словесних декларацій недостатньо. «Сучасна людина охочіше слухає свідків, ніж вчителів, або, якщо і слухає вчителів, то лиш тому, що вони є свідками», – пишуть владики, цитуючи Папу Павла VI.
Читайте також: Єпископи УГКЦ до заможних людей: «Як мудрі управителі, скеруйте засоби, які ви маєте у своїх руках, щоб рятувати вбогих»
Автори послання переконані в тому, що Христові учні першими покликані до проголошення блаженства вбогих, щоби, з одного боку, показати близькість Бога до кожної стражденної людини, а з іншого – щоб явити світові новий, преображений Духом Христа спосіб ставлення до матеріальних благ, котрі Господь вкладає в наші людські руки, аби вони ставали знаряддями любові, милосердя і братерства.
Продовжуючи, архиєреї наводять перелік того, чого не слід робити християнам у нинішній ситуації, коли сучасне людство потерпає від численних травм, зранень, бідності і браку найнеобхіднішого:
- не личить жити «понад стан», тобто понад можливості свого становища, накопичуючи про запас достатки, замість ділитися із потребуючими навіть тим скромним, що сьогодні посилає нам Господь;
- не личить будувати розкішні вілли і палаци, пам’ятники марнославства і знаки недозволеної розкоші;
- не личить їздити дорогими ексклюзивними авто задля заспокоєння хворобливих амбіцій і здобуття ефемерного статусу;
- не личить по-хижацькому ставитися до довкілля, засмічуючи Божий дар природи, руйнуючи спільну для нинішніх і прийдешніх поколінь домівку;
- не личить закривати очі на нужду навколо себе і вибудовувати навколо власного життя, власних родин, спільнот, парафій мурів байдужості й черствості.
Читайте також: «Наш народ мав би слугувати у світі голосом сумління, яке взиває до порятунку тих, хто недоїдає та голодує», – єпископи УГКЦ
Прикладами доброго свідчення євангельської вбогості і відірваності від матеріальних благ у нашій Церкві архиєреї вбачають богопосвячених осіб.
«Ми дякуємо їм за це свідчення, цінуємо їхню посвяту служінню ближнім – жінкам, дітям і молоді, недужим, особам похилого віку, в’язням і нашим захисникам з їхніми сім’ями, але водночас перестерігаємо їх перед спокусою надмірно турбуватися про матеріальні речі і, що ще небезпечніше, робити це коштом плекання щирого життя в євангельській любові, простоті та співчутті до потребуючих», – йдеться у посланні.
Читайте також: «Прагнемо скерувати наш погляд до стражденної вбогої людини», – єпископи УГКЦ в постсинодальному посланні
Пригадавши слова Папи Франциска «Я так бажаю вбогої Церкви для вбогих!», автори послання запевняють, що давати свідчення євангельської убогості є їхнім бажанням, «щоб кожен монастир нашої Церкви випромінював простоту і скромність, відкритість до вбогих і солідарну близькість із ними». Разом з тим, архиєреї пригадали, що в кожній парафіяльній спільноти і в особистому, родинному житті всі ми покликані провадити життя ощадне, повне співчуття до потребуючих і милосердя до нужденних.
Повний текст Послання Синоду Єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!» можна знайти на сайті офіційних документів Української Греко-Католицької Церкви.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»