Львівські семінаристи в Росії
П'ятниця, 03 серпня 2012, 17:35 Шестеро семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа в липні цього року взяли участь у літній програмі московського Біблійно-богословського інституту (Росія). Богословсько-біблійний інститут св. апостола Андрія зібрав учасників із різних міст Росії, а також Білорусі, України, Казахстану на богословську школу, яка тривала з 25 червня до 7 липня 2012 року.
Шестеро семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа у липні цього року взяли участь у літній програмі московського Біблійно-богословського інституту (Росія). Богословсько-біблійний інститут св. апостола Андрія зібрав учасників із різних міст Росії, а також Білорусі, України, Казахстану на богословську школу, яка тривала з 25 червня до 7 липня 2012 року.
Паралельно відбувалися дві програми - Московський літній богословський інститут (МЛБІ) та Літній інститут богослов’я і науки (ЛІБН). Із 40-ка учасників було 16 представників з України. Серед них - завідувач кафедри богослов’я Українського католицького університету (УКУ) Віктор Жуковський, викладач УКУ Марія Хома, шестеро семінаристів із Львівської духовної семінарії Святого Духа, три студентки філософсько-богословського факультету УКУ, двоє випускників УКУ, студентка Магістерської програми екуменічних наук, семінарист Полтавської місіонерської духовної семінарії УПЦ МП та Ольга Кирилова, доцент кафедри культурології НПУ ім. М. Драгоманова (Київ).
Протягом двох тижнів представники різних конфесій обмінювалися духовним досвідом, культурними традиціями, звичаями. Наукове спрямування було визначальним в об’єднанні учасників.
У приватних розмовах і дискусіях проявлялися певні стереотипи, що характеризують людину, виходячи з її культурних, духовних і соціальних особливостей. Тому першим кроком було подолання бар’єрів, які існували до моменту самої зустрічі. Наприклад, львів’яни пояснювали іншим учасникам, що у Львові ефективно практикується екуменізм. Зворотні стереотипи допомагали долати самі росіяни. Особливо, що стосується нещодавніх політичних колізій у Росії, які гостро зачепили церковні інститути.
Викладачі, які вели курси МЛБІ та ЛІБН, були кандидатами й докторами наук у галузі культурології, філософії, історії, філології. У зв’язку з цим саме навчання було пронизане філософським духом. Богослов’я на цьому фоні поставало одним із важливих елементів, про який говорить філософія. Загалом, наукові рамки, філософська канва з богословською атрибутикою формували щоденні лекції.
Гуляючи московськими вулицями, група львівських туристів відвідала Красну площу, зробила фото на пам’ять біля Кремлівської стіни та собору Василя Блаженного. Семінаристи Львівської духовної семінарії мандрували центром Москви у вишиваних сорочках, що нерідко викликало зацікавлення в перехожих. Кульмінацією екскурсії стали відвідини храму Христа Спасителя, із яким пов’язані нещодавні політичні події.
Останнього вечора відбулося закриття 11-ї школи МЛБІ та 4-ї ЛІБН. Звучали слова подяки учасників організаторам, взаємні найкращі побажання та запрошення до нових зустрічей у соціальних мережах.
Марічка Дмитрів,
студентка Магістерської програми екуменічних наук УКУ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»