Конференція «Плекання покликань до богопосвяченого життя в родині»
Неділя, 25 липня 2010, 09:02 17 липня 2010 року з благословення Преосвященного Владики Василя (Семенюка), Єпарха Тернопільсько-Зборівського, під час Всеукраїнської прощі родин до Зарваниці, в реколекційному будинку цього Марійського центру відбулася інформаційно-аналітична конференція «Плекання покликання до богопосвяченого життя в родині». Організатори заходу - Комісія у справах сім’ї УГКЦ ( голова п. Марія Кожух) та Комісія у справах сім’ї Тернопільсько-Зборівської єпархії (голова о. Іван Сивак).
17 липня 2010 року з благословення Преосвященного Владики Василя (Семенюка), Єпарха Тернопільсько-Зборівського, під час Всеукраїнської прощі родин до Зарваниці, в реколекційному будинку цього Марійського центру відбулася інформаційно-аналітична конференція «Плекання покликання до богопосвяченого життя в родині». Організатори заходу - Комісія у справах сім’ї УГКЦ ( голова п. Марія Кожух) та Комісія у справах сім’ї Тернопільсько-Зборівської єпархії (голова о. Іван Сивак).
У роботі конференції взяли участь як християнські родини, з яких вийшли священики й монахи, так і самі богопосвячені особи: директор Місій Провінції Найсвятішого Спасителя ОО Василіан в Україні о. Мартин Хабурський (ЧСВВ), настоятелька Згромадження Сестер Непорочного Серця Марії Фатімської с. Надія (Голейко), с. Христофора Чава (Згромадження сестер милосердя св. Вікентія), віце-ректор Тернопільської Вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа о. д-р Михайло Пастух, координатор духовно-пасторальної праці духовенства та мирян Тернопільсько-Зборівської єпархії, директор Всеукраїнської громадської організації „Християнські родини – Світло Сходу” – о. Іван Гуня, духівник Тернопільської Вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа,п. Марія Говера - мати, що віддала на служіння Богові трьох синів: о. Івана-Андрія, о. Василя та владику Йосафата.
У вступному слові голова Комісії у справах сім’ї, п. Марія Кожух зазначила, що дана науково-аналітична конференція є супроводжуючим заходом Всеукраїнської прощі родин до Зарваниці, проведення якої було затверджене постановами 24 сесії Синоду Єпископів (2-3.09. 2004 р.) Християнське покликання - дар Божої благодаті, однак його розпізнання й формування починається в родині, яку називають колискою покликань та першою семінарією. Саме в сім‘ї молоді люди переживають перший досвід євангельських вартостей, жертовної любові до Бога і ближніх.
Про важливість розпізнання свого призначення розповів о. Мартин Хабурський. Він зокрема наголосив, що сучасна людина дуже часто не усвідомлює відповідальності за реалізацію Божого плану. Вона втратила зв'язок з Творцем і поводиться з життям як зі своєю абсолютною власністю, ставить у центр свого буття не зв’язок із Творцем, а радше свої потреби, амбіції, плани тощо. Священик зазначив: «Сьогодні постає проблема покликання взагалі. Брак духовних покликань варто найперше шукати в легковаженні або й зловживанні покликанням до батьківства і материнства. Адже чоловік та жінка повинні співпрацювати із Богом в творенні нового Життя і, скільки б разів не були покликані стати батьками, мають з готовністю відгукнутись на це запрошення. Покликання не є чимось статичним, незмінним, що ми здобули раз і назавжди. Це безперервний ланцюг, складений з Божих запрошень і людських відповідей».
Про важкі випробовування на шляху до монашества в часи підпілля та про становлення Згромадження Сестер Непорочного Серця Марії Фатімської розповіла с. Надія (Голейко), яка нещодавно відсвяткувала п’ятдесятирічний ювілей перебування в монастирі. Вона росла і виховувалася у сім’ї підпільного священика, де головним було служіння та абсолютне віддання себе людям. Приклад батьків, вірність і відданість ідеї – середовище, в якому сформувалося її покликання. Сестра Надія вважає, що істинно патріотичні й побожні родичі не перечитимуть бажанню своїх дітей прийняти монаший сан. Бо головне в житті – йти дорогою правди й бути вірним своїм переконанням.
Про шлях до богопосвяченого життя в сьогоденні розповіла с. Христофора (Чава). Згадала, як батьки довго не погоджувалися на її вступ до монастиря, тільки після двох років перебування в чернецтві вона отримала благословення від матері.
Натомість священики Мирослав Богак, Іван Гуня та Михайло Пастух покликанням до священства завдячують своїм родинам та християнській спільноті. Молитви багатьох поколінь найближчих людей та добре християнське виховання спричинилося до того, що вже порівняно в зрілому віці вони почули голос Бога. Зараз всі троє душпастирів віддано працюють на Христовій ниві.
Особливої уваги заслуговує свідчення п. Марії Говери, яка поділилася з присутніми засадами доброго християнського виховання дітей. Вона вважає, що основну роль у цьому процесі відіграє мати, її самопожертва і посвята, повне підпорядкування Божій волі. Добрий приклад батьків, їх покірність, терпеливість і молитва мають чимале значення.
У рамках конференції «Плекання покликань до богопосвяченого життя в родині» відбулася презентація фотовиставки «Покликані служити», про життя і служіння священичих родин та монашества в часи підпілля УГКЦ. Завдяки їхній вірності наша Церква змогла вистояти, а згодом відродитися у всій своїй величі. Представила експозицію п. Лілія Проців. Можливість заглибитися в духовність і богослов’я ікони та глибше пізнати східно-християнські, питомі українській культурі традиції іконопису надала виставка ікон, написаних студентами Іконописної школи, що працює при Українському Католицькому Університеті.
Інформацію надали у Комісії у справах сім’ї УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»