Конференція Католицьких Єпископів Швейцарії закликає молитися за мир в Україні
П'ятниця, 07 березня 2014, 12:08 Швейцарські єпископи, наслідуючи Папу Франциска, звернулися із закликом до усіх людей доброї волі молитися за мир в Україні. Необхідно підтримувати всі ініціативи, що сприяють діалогу та відмові від насилля, ідеться у зверненні, яке виголосили 6 березня наприкінці зустрічі Конференції Католицьких Єпископів Швейцарії, що проходила 3-5 березня.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Українці Цюриха почали святкувати Різдво за новим календарем
- У Швейцарії пройшли реколекції греко-католицького духовенства Паризької єпархії та екзархату Німеччини і Скандинавії
- Священик УГКЦ став членом Комісії у справах мігрантів Конференції Католицьких Єпископів Швейцарії
Серед єпископів був владика Борис (Ґудзяк), Єпарх Паризької єпархії святого Володимира з осідком у Парижі і відповідальний за вірних греко-католиків у Швейцарії. Він підкреслив, що останні події в Україні знаменують перехід від «культури страху до культури гідності».
Його свідчення про драматичні події, що відбуваються в Україні, дало єпископам глибше розуміння страждань і мрій країни, яка втратила між 1914 та 1989 роками 17 мільйонів мешканців, котрі померли насильницькою смертю під час воєн, Голодомору та терорів, ідеться у зверненні.
Владика Борис, який відповідальний за міжнародні стосунки Української Греко-Католицької Церкви, був очевидцем атак на Майдан Незалежності в Києві і промовляв до протестувальників. «Він чітко продемонстрував швейцарським єпископам, що протести на Майдані захищають моральні принципи, а не вузькі інтереси. Це принципи, за які 100 осіб віддали своє життя».
Швейцарські єпископи вказали на чотири пункти програми Майдану. Протягом трьох місяців протестів на Майдані Незалежності туди приїжджали мільйони людей з усієї України. Для єпископа Ґудзяка найбільшим успіхом Майдану є те, що відбувся перехід від культури страху до культури гідності. Відмова від насилля є одним з елементів успіху Майдану. Присутність Церков і релігійних організацій була дуже важливою. Щогодини вночі відбувалася молитва і Церкви також були присутні протягом дня. Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій протягом протестів наполягала на чотирьох пунктах програми Майдану: 1) уряд повинен слухати людей, 2) жодного насилля ні з боку уряду, ні з боку протестувальників, 3)жодних закликів до поділу країни, 4) діалог.
Владика Ґудзяк є Єпископом єпархії святого Володимира Великого в Парижі Української Греко-Католицької Церкви від 2013 року, до того він був Апостольським екзархом для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу. Єпископські свячення отримав від Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави УГКЦ, у серпні 2012 року.
Прес-служба УГКЦ у Швейцарії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»