Клуб жестової мови проводить навчання
Четвер, 10 листопада 2011, 12:38 Відбулася низка зустрічей новоствореного Клубу жестової мови в Українському католицькому університеті у Львові. Ініціатором такої праці став Центр душпастирства осіб з вадами слуху “Надія” УГКЦ.
Відбулася низка зустрічей новоствореного Клубу жестової мови в Українському католицькому університеті у Львові. Ініціатором такої праці став Центр душпастирства осіб з вадами слуху “Надія” УГКЦ.
У тісній співпраці з академічними силами УКУ Центр організовує заходи для підтримки і навчання української жестової мови. Створене середовище спілкування здорових людей і осбі з вадами слуху, в якому розглядаються практичні ситуації життя глухої людини і вживання жестової мови.
Через запрошених гостей і тематики для обговорення в Клубі формується коло однодумців, які сприятимуть вирішенню наболілих проблем в середовищі глухих людей. Головне в такому дискурсі - це усвідомлення значення жестової мови як серцевини комунікативної культури глухих. Йдеться про формування через жестову мову суспільної ролі комуніканта і взаємне визнання комунікантів з інших соціальних середовищ.
На останній зустрічі відбувся перегляд фільму “Темрява”(2005) про сліпоглуху дівчину і її освітнє зростання. Фільм з дуже складними соціальними і культурними обставинами поставив низку важливих проблем. Зокрема, це освітній фактор, який визначає спосіб життя людей, котрі мають фізичні вади, а також і соціальну ваду, глухоту. На зустрічах Клубу (біля тридцяти учасників) відбувся жвавий обмін думками, досвідами. Цікаво було почути від глухих людей, що вони думають про знання і про освіту взагалі, і які критерії розвитку мають для себе і своїх дітей.
Для Церкви сприяння клубному життю серед соціальних груп є важливою формою суспільної трансформації. Виявлення проблематики соціокультурного виміру глухих людей є метою такого процесу. Це дозволить майбутнім пасторальним працівникам без призвичаїтися до реалій життя глухих. Застосовуючи жестову мову в обговоренні, учасник Клубу сприяє і популяризує живу культуру глухої людини серед різних соціальних груп і створює жестову подію, в якій сам бере участь. У цьому контексті тішить, що серед учасників Клубу, окрім глухих людей, є кілька священиків, шестеро семінаристів, студенти УКУ, які вивчають жестову мову, а також люди, які хочуть ознайомитися з життям спільнот глухих.
Наступна зустріч відбудеться в середу,16 листопада, о 18-00, в семінарійній кімнаті 101(ФБФ УКУ, вул. Хуторівка, 35а ). Гостею Клубу буде Крістіна Англє Д’Оріак (директор центру “Емаус”). Тема зустрічі - “Людина переображає людину”.
До участі запрошуються особи з вадами слуху, глухі, люди, які чують, і всі, хто хоче увійти до світу культури глухої людини (повідомити про свою участь 0974826663, [email protected]).
о.Олег Лазуркевич
директор Центру душпастирства осіб з вадами слуху “Надія” УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»