Греко-католицькі церкви в Польщі ввійшли до проекту «Відкриті маршрути дерев’яної архітектури»
Вівторок, 26 червня 2012, 12:42 Дев’ятнадцять дерев’яних церков УГКЦ в Польщі вписані до проекту «Відкриті маршрути дерев’яної архітектури». До переліку об’єктів також входять римо-католицькі та православні храми, розташовані в Малопольському воєводстві на південному сході Польщі. Церкви відкриті для відвідувань від середи до суботи (9:00-18:00) та в неділю (12:00-16:00), – повідомляє прес-служба Вроцлавсько-Гданської єпархії УГКЦ.
Дев’ятнадцять дерев’яних церков УГКЦ в Польщі вписані до проекту «Відкриті маршрути дерев’яної архітектури». До переліку об’єктів також входять римо-католицькі та православні храми, розташовані в Малопольському воєводстві на південному сході Польщі. Церкви відкриті для відвідувань від середи до суботи (9:00-18:00) та в неділю (12:00-16:00), – повідомляє прес-служба Вроцлавсько-Гданської єпархії УГКЦ.
До 30 вересня 2012 року можна оглянути колишні і теперішні греко-католицькі церкви в Банниці (XVIII cт.), Бересці (1842 р.), Бінчаровій (1760 р.), Ропіці Гурній (1813 р.), Бодаках (1902 р.), Лелюхові (1861 р.), Дубному (1863 р.), Квятоню (друга пол. XVII ст.), Сквіртному (1837 р.), Менцині Великому (XVI ст.), Овчарах (1653 р.), Усті Горлицькому (1786 р.) та Верхомлі Великій (1821 р.). Проект реалізується за фінансової підтримки Молопольського воєводства (Краків) у рамках конкурсу туристичних пропозицій «Малопольська гостинна».
До 15 жовтня поточного року можна відвідати греко-католицькі церкви в Брунарах Верхніх (XVIII ст.), Чарней (1764 р.), Лосю (І пол. ХІХ ст.), Прислуп’ю (1756 р.), Поврозніку (1600 р.) та Войковій (1790 р.). Проект співфінансують: Європейський Союз, фонд «Капітал Людський» (державна стратегія згуртованості) та програма «Консерватор» (програма професійної активізації безробітних).
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»