Голова СБУ вибачився перед ректором УКУ
Субота, 03 липня 2010, 01:06 Голова Служби Безпеки України Валерій Хорошковський цими днями побував в Українському католицькому університеті і приніс ректорові УКУ о. Борису Ґудзяку вибачення за відомий інцидент, коли до ректора приходив офіцер СБУ. Про це у своєму блозі на «Українській правді» повідомляє Заступник Глави Адміністрації Президента України Ганна Герман. «Нема такої влади, яка є непомильною. Але погана та влада, яка не вміє визнавати і виправляти свої помилки», – зауважує Ганна Герман.
Голова Служби Безпеки України Валерій Хорошковський цими днями побував в Українському католицькому університеті і приніс ректорові УКУ о. Борису Ґудзяку вибачення за відомий інцидент, коли до ректора приходив офіцер СБУ. Про це у своєму блозі на «Українській правді» повідомляє Заступник Глави Адміністрації Президента України Ганна Герман.
«Нема такої влади, яка є непомильною. Але погана та влада, яка не вміє визнавати і виправляти свої помилки», – зауважує Ганна Герман.
Нагадаємо, що про відвідини Університету відповідальним за стосунки з Церквами працівником СБУ, що відбулися 18 травня цього року, о. Борис Ґудзяк розповів у Меморандумі, з яким ознайомив широку громадськість в Україні та за кордоном.
Як розповідав ректор УКУ, «співробітник у ввічливий спосіб повідомив про те, що деякі політичні партії планують протести та демонстрації з приводу суперечливої (а в деяких випадках обурливої) політики нової української влади. Студенти будуть задіяні у цих протестах. Існує небезпека, що деякі з цих акцій можуть супроводжуватися провокаціями. Він ствердив, що студенти, звичайно, мають право протестувати, однак адміністрація університету повинна їх застерегти, що ті, хто візьме участь у будь-якій протиправній діяльності, будуть притягнуті до відповідальності перед законом. Протиправна діяльність включає в себе не тільки акти насильства, а й, наприклад, пікети, що блокують доступ до робочих місць урядових службовців (або будь-які інші протести, не санкціоновані владою», – писав о. д-р Борис Ґудзяк.
Після усного представлення справи співробітник СБУ запропонував ректорові підписати адресованого йому листа. Відвідувач стверджував, що лист він повинен забрати з собою і відмовився залишати ректорові його копію. Після цього ректор навідріз відмовився не лише підписувати документ від СБУ, а й ознайомитися з його змістом. Як свідчив о. Борис Ґудзяк, працівник СБУ був здивований такою його позицією та розповів, що «він не часто зустрічається з подібною реакцією».
Свою позицію стосовно ситуації згодом в інтерв’ю для видання «Коммерсант» оприлюднював Голова СБУ Валерій Хорошковський. На думку чиновника, співробітник СБУ вимагав від ректора поставити свій підпис під листом від спецслужби, тому що «вирішив, що таким чином підтвердить, що виконав свою роботу добре, тому не бачу тут жодних проблем: не захотів ректор підписувати – це його право».
Як тоді зазначав в інтерв’ю Голова СБУ, ситуація довкола УКУ нагадувала йому «якусь технологію»: «Зараз я бачу кілька технологічних ліній, які реалізуються супротивниками стабілізаційних процесів, що відбуваються в державі. Зокрема, лінія з умовною назвою «обмеження свободи слова» і прив’язка СБУ до обмеження свободи особистості... Ця річ дурно пахне. Ще раз хочу підкреслити: ми будемо максимально толерантними і відкритими, але у нас є свої обов’язки, і ми будемо виконувати їх жорстко», – запевняв Валерій Хорошковський.
Ганна Герман також уже висловлювала своє бачення інциденту в УКУ у телефонній розмові
з о. Борисом Ґудзяком. «Пані Анна Герман в телефонній розмові зі мною сказала, що вся нинішня історія з СБУ – це якесь непорозуміння. Вона дуже скритикувала дії СБУ і назвала їх «дикістю»», – розповідав ректор УКУ в інтерв’ю для РІСУ незадовго після інциденту з СБУ.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»