Голова Пасторально-міграційного відділу провів онлайн-зустріч з керівництвом Світового конгресу українців
Понеділок, 15 червня 2020, 12:02 ПМВ ініціює проведення дослідження, щоби дізнатися реальну картину про кількість українських мігрантів у країнах Європи, їхню мотивацію і потреби. Про це заявив голова ПМВ владика Степан Сус під час онлайн-зустрічі з керівництвом СКУ.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «УГКЦ, як добра мама, проводжає своїх вірних з України і зустрічає там, куди їх закидає доля», – владика Степан Сус
- Владика Степан Сус подякував єпископату Словаччини за молитву, солідарність і підтримку українського народу
- Архиєпископ словацької Трнави до голови ПМВ: «Радію, що українська громада росте»
«Щоби зробити аналітику, де є українці, які є їхні потреби, якою була мета їхнього виїзду в Європу, чи в них є бажання оселитися, чи вони збираються назад, яка мотивація навчання наших студентів за кордоном? Все це мусимо знати, щоби будувати подальшу стратегію. Дивимося не тільки на сьогодні, а й на завтра. Зрештою, хочемо подбати про те, щоби наші люди мали належну душпастирську опіку і відчували себе частинкою української громади. Не розсіялися, а були одним цілим з усім світовим українським товариством. І розраховуємо в цьому питанні на допомогу СКУ, щоби ми могли зробити це дослідження. З нього скористають і наша Церква, і СКУ, і інші Церкви, щоби будувати нашу українську стратегію», – наголосив владика Степан.
Директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук зазначив, що для Світового конгресу українців важлива співпраця з Пасторально-міграційним відділом УГКЦ особливо в контексті трудової міграції українців до Європи і проведення досліджень діаспори.
«У нас тривалий успішний досвід співпраці з ПМВ і ми хотіли б тримати цей зв'язок і темп. Ми вважаємо, що УГКЦ є одним з наших головних партнерів. Церква – це духовний провід, моральні цінності, вона має кредит довіри і відіграє унікальну об’єднавчу роль, що може зміцнити наші громади», – зазначив Сергій Касянчук.
«Ми в Європі маємо стабільні сталі громади і називаємо їх вже діаспорою. Ми розуміємо, що багато українців не будуть вертатися в Україну і продовжуватимуть життя у країнах, куди вони мігрували. І нам дуже важливо розробити таку стратегію, як їх не втратити в цьому технологічному світі без кордонів, де люди асимілюються, втрачають свою національну і культуру ідентичність», – зазначив Регіональний віцепрезидент СКУ у Західній Європі Павло Садоха. Він наголосив на необхідності започаткування сталого діалогу між громадськими організаціями і священниками.
«Ми, громадські організації, і Церква будуємо спільні громади. Водночас маємо випадки, коли немає розуміння між громадськими організаціями і священниками. Часто це трапляється через брак діалогу. Священник за кордоном має працювати не тільки як душпастир, а як дипломат, соціолог, лобіст українських інтересів», – зауважив Павло Садоха. І запропонував раз на триместр проводити зустрічі між душпастирем і лідерами громадських організацій, щоби вислухати один одного, спланувати події, подумати, що можна зробити разом і як одні одним можуть допомогти.
Павло Садоха також наголосив на важливості Форумів мігрантів, які проводить ПМВ. «Це дуже потрібні події. Вже після I Форуму у Фатімі, в якому взяла участь тодішня міністерка освіти Лілія Гриневич, ми мали розв’язання важливого для нас питання з Міжнародною українською школою. Такі наші зустрічі мають практичне вирішення і для нас це дуже важливо. Тож потрібно розширювати цей позитивний досвід», – підкреслив віцепрезидент СКУ у Західній Європі.
Перший віцепрезидент СКУ Стефан Романів у своєму зверненні зазначив, що успішність Церкви і громад – взаємопов’язане питання. «Наш основний спільний меседж має бути таким: там, де є сильна Церква, – є сильна громада; там, де є сильна громада, – там буде сильна Церква», – наголосив Стефан Романів.
У відеоконференції також взяли участь: секретар ПМВ о. Андрій Гах, регіональний віцепрезидент СКУ у Східній Європі Віра Коник і голова Товариства української діаспори у Греції «Українсько-грецька Думка», член робочої групи СКУ з питань української зовнішньої трудової міграції Галина Маслюк.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://pmv.ugcc.org.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»