Голова Комісії у справах родини взяв участь у VII Світовому конгресі родин
Вівторок, 05 червня 2012, 18:00 Нещодавно в Мілані, що в Італії, завершив свою роботу VII Світовий конгрес родин, який тривав від 30 травня до 3 червня 2012 року. Тема цьогорічної зустрічі була: «Сім’я: праця та святкування». У цій зустрічі взяли участь представники більше як 150 країн. Перед початком Конгресу офіційно було внесено прапори всіх держав, серед них був і прапор України. Українську делегацію представляв голова Комісії УГКЦ у справах сім'ї о. д-р Богдан Тимчишин та лідери руху “Подружні зустрічі" Зеновій та Віра Кузимківи з духівником руху о. Іваном Чичерським.
Нещодавно в Мілані, що в Італії, завершив свою роботу VII Світовий конгрес родин, який тривав від 30 травня до 3 червня 2012 року. Тема цьогорічної зустрічі була: «Сім’я: праця та святкування». У цій зустрічі взяли участь представники більше як 150 країн. Перед початком Конгресу офіційно було внесено прапори всіх держав, серед них був і прапор України. Українську делегацію представляв голова Комісії УГКЦ у справах сім'ї о. д-р Богдан Тимчишин та лідери руху “Подружні зустрічі" Зеновій та Віра Кузимківи з духівником руху о. Іваном Чичерським.
Першого дня Конгресу з вітальними словами до учасників звернулися кардинал дієцезії Мілана Анджело Скола та президент Папської ради у справах родини Еніо Антонеллі. Модератором ранкової робочої сесії був кардинал м. Мехіко (Мексика) Рівера Карера, а з доповідями виступили кардинал Джанфранко Равазі та Луіджино Бруні. У своїй доповіді “Сім’я через призму праці творіння та святкування спасіння” кардинал Равазі представив богословську антропологію сім’ї крізь призму спорудження будинку. «Як під час будівництва необхідно багато матеріалів і засобів, так само й у сім’ї потрібно приймати багато обставин і діяти в різних ситуаціях», - сказав він.
Професор Луіджіно Бруні у доповіді “Сім’я: праця та святкування в сучасному світі” наголосив на важливості присутності сім’ї в сьогоденні. «У сьогоднішньому капіталістичному світі простежується тенденція втрати розуміння святкування. Деякі держави скорочують святкові дні, позбавляючи людей радості збиратися в колі сім’ї», - наголосив промовець.
Того ж дня робочі зустрічі відбулися у восьми тематичних групах, кожна з яких розглядала певну проблему сім’ї в сучасному світі: соціальне служіння, вплив мас-медіа та Інтернету, економіку, міграцію та еміграцію сімей, паліативну допомогу та стосунки між онуками (молоддю) і старшим поколінням.
Наступного дня Конгресу його учасники роздумували над розумінням праці через призму антропології та пасторального богослов’я. Модератором ранкового засідання був секретар Папської ради у справах родини єпископ Жін Лафіте, а з доповіддю виступили кардинал-емерит Мілана Діоніджі Тетамантці та Педро Моранде Корт. У доповіді “Сім’я і праця у сьогоденні крізь призму віри” кардинал Тетамантці наголосив на важливості свідчення в сім’ї Божого Слова. Професор Корт, висвітлюючи тему “Сім’я і праця в сучасній спільноті: можливості та небезпеки”, звернув увагу на час, який члени сім'ї приділяють роботі. Представляючи можливості, які дає людині робота - професійне зростання, самореалізація тощо, - доповідач вказав на певні негативні моменти: «Людина настільки може перейнятися своєю роботою, що забуває про життя в сім’ї. Тут важливо пам’ятати про ієрархію цінностей у житті людини. На першому місці у всьому повинен бути Бог, тоді чоловік-жінка, сім’я, а відтак професійна діяльність. Порушуючи цю ієрархію, людина може втратити все».
Того дня в різних місцях дієцезії Мілана проходили також круглі столи на тему важливості праці в житті людини. Завершився Світовий конгрес родин у неділю, 3 червня, Божественною Літургією, яку очолив Папа Римський Венедикт XVI.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»