АКТУАЛЬНО

Екзарх Одеський до світової спільноти: «Допоможіть Україні, щоб ця війна якнайшвидше закінчилася!»

Вівторок, 14 червня 2022, 17:31
Південь України є одним із найбільш постраждалих від російської агресії регіонів. Саме звідти владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, звертається із закликом до світової спільноти: «Допоможіть Україні, щоб ця війна якнайшвидше закінчилася! Зробіть все можливе, щоб вона не розтягувалася в часі! Кожний наступний день – це десятки і сотні жертв не тільки наших захисників, а й мирних, ні в чому не винних людей!»

«Закликаю вас – максимально допоможіть Україні захистити не тільки Україну, а й усю Європу», – додає владика Михайло Бубній у розмові з інформаційною агенцією AgenSIR Єпископської конференції Італії.

В інтерв’ю архиєрей розповідає про ситуацію в Одеському екзархаті. «З самого початку війни в Україні наш екзархат серйозно постраждав, – каже він. – У Херсонській області під окупацією залишилося два наші деканати: Херсонський і Скадовський. З окупацією, бомбардуваннями та постійними атаками з неба і землі, і гуманітарна ситуація на території екзархату була дуже складною саме в перші дні війни, оскільки зупинилося, можна сказати, все. Люди почали масово виїжджати. Почали закриватися магазини, заводи, фабрики, люди втрачали свої дотеперішні надбання і працю...».

Церква, за словами владики Михайла, ні на мить не вагалася і вирішила залишитися поруч із людьми. Парафії стали гуманітарними центрами, де роздають допомогу, приймають переселенців, пропонують притулок, готують гарячі страви.

Єпископ зі священниками у співпраці з волонтерами і благодійними організаціями від самого початку почали працювати на передовій. Деякі залишилися в зоні окупації, інші виїхали, щоб відвезти свої сім'ї в безпечні місця і більше не змогли повернутися, адже «через жорстокі бої парафії опинилися під окупацією російськими військами». Відтак почали допомагати на відстані, надсилаючи гроші та продуктові набори. У місті Берислав (Херсонська область), наприклад, незважаючи на війну, не припинялася діяльність благодійної кухні, яка щодня роздавала обіди понад ста особам. «Особливість цієї благодійної кухні в тому, – розповідає владика Михайло, – що сам храм став "трапезною", місцем, де люди збираються, моляться і їдять у храмі».

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами AgenSIR

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next