АКТУАЛЬНО

Двоє учасників VIII Міжнародної пішої прощі мігрантів узяли шлюб у Зарваниці

Понеділок, 12 серпня 2013, 16:46
Двоє учасників VIII Міжнародної пішої прощі мігрантів та їхніх родин взяли шлюб у Зарваниці 10 серпня. Ольга і Дмитро Нановські з-під Бершаді Вінницької області одружилися ще в 1970 році, але не були вінчані. А паломницька дорога допомогла їм утвердитися в думці про важливість таїнства Вінчання. Подружжя має трьох дітей і онуків. Разом з іншими паломниками вони вирушили на прощу з Самбора до Зарваниці, оскільки Ольга раніше працювала за кордоном.

У неділю учасники VIII Міжнародної пішої прощі мігрантів та їхніх родин узяли участь у Божественній Літургії в соборі Зарваницької Божої Матері, яку очолив о. Ігор Козанкевич.

“Перше, що треба зробити, щоб отримати від Бога, - прийти до Нього. Ісус чекає, і радіє, коли побачить. Друге, що Ісус хоче, - віри. Якщо ми довіряємо комусь кермо нашого автомобіля, то ми не мусимо "підкеровувати". Вірити – це також бути Богові вірним. Не чекаємо, а виконуємо заповіді. Живіть вірою і давайте свідчення у своєму серці і у своїх вчинках”, - звернувся отець Ігор до прочан.

У Зарваниці паломників вітав сотрудник Марійського духовного центру «Зарваниця» о. Андрій Шалай. Він закликав паломників, які прийшли до святого місця, довірити Господу і Богородиці свої проблеми й потреби, а для цього – насамперед повірити Богові. “Я не вимагаю від вас великої віри. Господь ніколи не говорить про велику віру. Господь говорить: «Майте віру, як гірчичне зерно». Тому я вас дуже заохочую: довірте Богові все, що маєте: свою дружину, дітей, проблеми, зокрема у непростій праці за кордоном”, - зазначив о. Андрій.

Паломники провели у Зарваниці фестиваль мігрантської творчості "Моя віра - моя сила".  

До прочан через скайп-зв’язок звернувся виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ о. Василь Поточняк. “Завершення прощі із Самбора до Зарваниці – це, по суті, початок іншої вашої прощі, – прощі до Бога, прощі вашого життя. Завершуючи пішу прощу, вступайте в духовну прощу життя. Ми бачили основне: у центрі прощі був Господь. Як Бог у центрі, то у людини з'являється сила, а страх проходить, - зазначив о. Василь Поточняк. - Дорогі паломники, ви маєте відчути, що кожен з вас Богові потрібний. Повертаючись додому, зауважте, що саме на прощі ми навчилися любити людину, що людина – це джерело, що там, де людина, там радість і благодать. Де Божа людина – там щастя. Тому не уникайте людей, особливо в перші дні. Намагайтеся в них постійно бачити Божу присутність”.

Протягом прощі, яка тривала 10 днів, паломників найбільш вразив прийом у с. Писарівка. Мешканці села, в якому залишилися заселеними тільки 24 хати, прийняли і розмістити у своїх домівках триста прочан. Місцевий священик – о. Ігор Сорокаум, храм Архистратига Михаїла, гостинно привітав прочан, закликав їх нести славу Божу. “Розповів вам одну історію про сім’ю, в якій була хвора дитина, хлопчик. А батьки не мали коштів на лікування. Одного ранку ввечері на кухні чоловік каже до дружини: нам, певно, тільки якесь чудо допоможе. Це почула менша сестричка. Вона витрясла всі свої копійки, пішла в аптеку і каже: “Тітонько, продайте мені чудо. Тато з мамою кажуть, що у мого братика щось у голові і йому тільки чудо допоможе”. І так Бог учинив, що в тій аптеці був відомий нейрохірург, якого вразив порив дівчинки. І він провів успішну операцію. Це чудо було в тій маленькій дитині, в її бажанні. Я би хотів зичити і вам, щоб ви здобули ось таке чудо - чудо християнської любові і поваги одне до одного. І Господь не забариться із доброю новиною до вас”, - відзначив о. Ігор.

 

Інфоцентр ПМВ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next