До Львова вперше привезли мощі блаженної матері Терези
Понеділок, 18 березня 2013, 11:24 У перший день Великого посту, 18 березня 2013 року, у храмі Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії у Львові урочисто виставлено мощі блаженної матері Терези з Калькутти.
У перший день Великого посту, 18 березня 2013 року, у храмі Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії у Львові урочисто виставлено мощі блаженної матері Терези з Калькутти.
Як повідомив о. Андрій Корчагін, адміністратор храму, мощі перебуватимуть тут упродовж трьох тижнів, до 7 квітня. Вірні матимуть можливість вшанувати їх у робочі дні з 15.00 до 20.00, у вихідні з 7.00 до 20.00.
За словами о. Андрія Корчагіна, під час перебування мощів у цьому храмі, священики служитимуть Богослужіння на отримання необхідних ласк за посередництвом блаженної матері Терези.
Прес-служба Львівської архиєпархії
Біографічна довідка: Блаженна Тереза (1910-1997) – католицька монахиня, засновниця доброчинних місій, лауреат Нобелівської премії миру 1979 року. Понад 40 років допомагала злиденним, хворим і сиротам у м. Калькутта (Індія). Агнес, саме таким було її світське ім’я, народилася в м. Скоп’є (сучасна Македонія). У 18 років вона вступила до місіонерської організації «Сестри Лорето». Згодом поїхала до Індії, де подалася до монастиря Дарджилінг, розташованого в Гімалаях. У 1931 році вона прийняла першу обітницю, обравши собі ім’я Тереза на честь Терези де Ліз’є, покровительки місіонерів. У 1937 році стала монахинею. Деякий час Тереза викладала в монастирській школі. Однак у 1946 році, під час подорожі до монастиря Дарджилінг, вона відчула те, що згодом назве покликанням: «Я повинна йти допомагати бідним, бути з ними». Мати Тереза заснувала школу в Мотиджгілі, а згодом стала піклуватися про голодних і знедолених. Незабаром індійська влада дізналася про старання монахині і висловила їй вдячність, сприяючи їй у праці. У 1950 році Тереза отримала дозвіл Ватикану заснувати конгрегацію, яка згодом трансформувалась у доброчинні місії. Завдання місій, як говорила блаженна Тереза, «дбати про голодних, голих, бездомних, скалічених, сліпих, прокажених - усіх тих, хто для суспільства небажаний, про кого воно не піклується, за людей, що стали тягарем для громади, від яких усі відсахуються». Почалося все з невеличкого ордену з 13 членів у м. Калькутті. Нині це вже 4000 монахинь. Вони доглядають за біженцями, сліпими, безпомічними, перестарілими, алкоголіками, бідними й бездомними, допомагають жертвам стихійних лих, епідемій та голоду. У 1952 році блаженна Тереза відкрила в м. Калькутті перший притулок для вмираючих. Люди, які потрапляли туди, діставали медичну допомогу й могли померти з гідністю і дотриманням обрядів їхньої віри. Незабаром вона відкрила притулок для тих, хто страждає від хвороби Гансена, відомої ще під назвою «проказа», і назвала цей притулок «Шанті Наґар» (Місто миру). Також у Калькутті було відкрито декілька клінік.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»