Богослов’я визнано окремим напрямом підготовки бакалаврів, але з конфесійним поділом
Вівторок, 22 березня 2011, 14:57 Богослов’я (теологія) отримало статус окремого напряму в галузі знань «Гуманітарні науки», за яким в Україні здійснюється підготовка бакалаврів у вищих навчальних закладах.
Богослов’я (теологія) отримало статус окремого напряму в галузі знань «Гуманітарні науки», за яким в Україні здійснюється підготовка бакалаврів у вищих навчальних закладах.
Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України №267 від 17 березня 2011 року, опублікованою на Урядовому порталі, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Цією постановою Уряд також запровадив розмежування богословів за конфесійним ознакою, в тому числі серед спеціалістів і магістрів.
Відповідні зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів України № 1719 від 13.12.2006 року, якою затверджено перелік напрямків з підготовки бакалаврів, та до постанови № 787 від 27.08.2010 року, відповідно до якої готуються спеціалісти та магістри.
Уряд також розширив можливості напрямку богослов’я. Згідно з постановою, здобуття диплому бакалавра за напрямом богослов’я (теологія) дозволяє у подальшому отримати фах за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра з присвоєнням кваліфікації вчителя. Умовою для цього є виконання психолого-педагогічної, методичної та практичної програми підготовки відповідно до галузевого стандарту педагогічної освіти.
Нагадаємо, що раніше богослов’я (теологія) вже знаходилося у переліку спеціальностей, за якими в Україні можна було здобути освіту бакалавра.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 363 від 16.06.2005 року, бакалаври, спеціалісти та магістри за спеціальністю богослов’я (теологія) готувалися у межах напряму підготовки «Філософія» на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 507 від 24.05.1997 року.
Пізніше, згідно з урядовою постановою № 1719 від 13.12.2006 року, ця спеціальність була виключена з переліку напрямків підготовки бакалаврів. Відтоді та до теперішніх змін спеціалісти та магістри богослов’я (теології) готувалися в Україні на базі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра філософії.
Минулого року, відповідно до постанови № 787 від 27.12.2010 року, Уряд залишив богослов’я (теологія) у переліку спеціальностей, за якими в Україні здійснюється підготовка спеціалістів і магістрів у рамках галузі знань «Гуманітарні науки».
http://www.irs.in.ua
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»