Архиєпископ Клаудіо Марія Челлі: «Покликання журналіста є надзвичайно захоплюючим»
Понеділок, 21 травня 2012, 21:27 “Серед найбільших проблем, з якими ми зіштовхуємося, є те, як з різної інформації, яку ми отримуємо з Інтернету, вибрати ту, яка буде корисною для нашого життя”. Про це сьогодні резюмував президент Папської ради соціальної комунікації Його Високопреосвященство Клаудіо Марія Челлі на лекції в Інституті міжнародних відносин та Інституті журналістики Київського національного університету імені Т. Шевченка на тему «Проголошувати цінності сьогодні».
“Серед найбільших проблем, з якими ми зіштовхуємося, є те, як з різної інформації, яку ми отримуємо з Інтернету, вибрати ту, яка буде корисною для нашого життя”. Про це сьогодні резюмував президент Папської ради соціальної комунікації Його Високопреосвященство Клаудіо Марія Челлі на лекції в Інституті міжнародних відносин та Інституті журналістики Київського національного університету імені Т. Шевченка на тему «Проголошувати цінності сьогодні».
На лекції йшлося про важливість соціальних комунікації: добро і зло, яке можемо від них отримувати. Проте найважливішим, на думку промовця, є шлях кожного з нас, - шлях до пошуку правди і те, якого значення ми йому надаємо.
“Бо коли ми говоримо про пошук правди, то маємо на меті віднайти її, щоб поділитися нею з іншими. Проте тут виникає питання, як поділитися тим, що ми шукаємо. Тому я часто повторюю, що покликання журналіста є надзвичайно захоплюючим. Це покликання дуже відповідальне. Бо під питанням залишається автентичність кожного з нас. Водночас це передбачає певний ризик. У певних ситуація можна навіть утратити роботу, у деяких країнах навіть хтось покладає своє життя за те, щоб донести правду”, - говорив Архиєпископ.
Він нагадав, що ми зараз перебуваємо у світі “веб-2.0.”, завдяки якому можемо віртуально спілкуватися з іншими. Проте, застерігає ватиканський достойник, сотні друзів у “Фейсбук” це лишень віртуальні друзі. “Це може означати, що людина не має жодного реального друга. І родина має дати відповіді на виклики, які пропонує комунікація в контексті взаєморозуміння. Мені цікаво, що роблять ваші батьки, коли ви заходите в Інтернет. Медіа має страшенний вплив на ставлення людини до життя, сім'ї та цінностей. Щодо релігії, то часом бачимо певне висміювання релігійних цінностей. Тому варто ще раз задуматися над тим, як мас-медіа ставиться до системи цінностей. Тож, з один із важливих елементів є шанування цінностей людської особистості. Варто задуматися над тим, що мас-медіа — велике джерело, яке можна використати для освіти, формації, а також для духовних цінностей. Тому школа — це те місце, де б мали вчити дітей, як правильно користуватися всесвітньою мережею”, - підкреслив президент Папської ради соціальної комунікації.
Після лекції студенти та викладачі Інституту журналістики та Інституту міжнародних відносин мали змогу ставити запитання Його Високопреосвященству.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»