25-літній ювілей заснування Згромадження Воплоченого Слова
П'ятниця, 25 вересня 2009, 11:41 У суботу, 19 вересня, відбулося урочисте святкування 25-літнього ювілею Заснування Згромадження Воплоченого Слова у присутності самого Засновника...
У суботу, 19 вересня, відбулося урочисте святкування 25-літнього ювілею заснування Згромадження Воплоченого Слова у присутності самого засновника – аргентинського священика, генерального настоятеля Згромадження о. Карлоса Мігеля Буели. Цього разу він здійснює його 5-ту поїздку до України.
Урочистості відбулися у приміщенні Обласної філармонії, зал якої був повним гостей. Розпочав вечір Академічний камерний оркестр обласної філармонії «HARMONIA NOBILE» (керівник Олег Герета, концертмейстер Наталія Мандрика, обидвоє заслужені артисти України), виконавши «Молитву» Василя Барвінського.
Після цього мав вступне слово Владика Софрон (Мудрий), єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії. Тут власне він дав своє благословення, згадавши коротко історію приходу отців та сестер до єпархії та згадавши їхню працю, зокрема допомогу в організації єпархіальної семінарії.
Були присутніми також багато гостей, серед яких о. Карлос Авіля, настоятель місії «SIU IURIS” Католицької Церкви в Таджикистані, генеральна настоятелька сестер мати Аніма Крісті, сестри з Росії, члени ІІІ Чину та багато наших друзів і знайомих.
Відтак всі мали можливість побачити документальне відео про «25 років ЗВС» у світі, яке було зроблене на світовому рівні і аудіо переклад здійснили наші українські брати у Римі.
По закінченні відео о. Буела мав конференцію про 25-ліття заснування і зокрема про історичні події цих років, початку 80-х, і зокрема про посвяту цілого світу Непорочному Серцю Марії 25 березня 1984 року, що відбулося в той самий день, що і заснування Згромадження. Згадав засновник і про чудесні дії Марії, Пресвятої Богородиці, яка своїм заступництвом перешкодила знищенню світу ядерною зброєю.
Після такої серйозної теми, гості насолоджувалися творами «HARMONIA NOBILE», що виконав «Старовинну Мелодію» (солісти Володимир Банашек та Олег Герета) та «Ave Maria» Шуберта (солістка Наталія Мандрика).
У другій частині відбулася презентація двох книг: «Молодь у третьому тисячолітті» о. Карлоса Буели, що вийшла в українському перекладі у видавництві «Добра книга» та «Згромадження Воплоченого Слова. Чверть століття місії у світі», написана та редагована сестрами і отцями Згромадження.
Першу книгу про Молодь, автором якої є о. Карлос Буела представляли о. Іван Козовик та співперекладачка с. Марія Зарваницька Бурба. Отець Іван Козовик, єпархіальний цензор, автор більше десяти книг з ділянки філософії, сектознавства та латини, розкрив зміст та актуальність тем, заторкнутих автором і сказав, що цю книжку має перечитати кожна молода людина, а також кожен семінарист, щоби знати з чим зараз можна зустрітися у світі і як правильно реагувати на ці різні виклики сучасності. Сестра Марія розказала про процес праці та видання, а також про важливість формації молодої людини у сучасному світі. Ця книга перевидавалася декілька разів і здобула премію Міжнародного книжкового ярмарку як краща книга про релігію і духовність. Написана вона рідною мовою автора, іспанською і вже попередньо була також перекладена англійською мовою.
Відтак поділилися своїми враженнями представники молоді: Наталя Гречкіна та Настя Григорова та подарували отцю Карлосу ручку-перо, як символ письменності та побажання писати і надалі.
Після представлення на сцену філармонії вийшла група «Молоді Воплоченого Слова» у супроводі свого керівника о. Софрона Зелінського, ВС та Романа Калина (співака «Ґринджол»), які супроводжували пісні грою на гітарі. Так присутні мали можливість любувати свій слух піснями «Молоде» та «Надія».
Відтак перейшли до представлення другої книги: це про історію Згромадження Воплоченого Слова «Чверть століття місії у світі». Представили цю книгу с. Марія Вандишева, головний редактор книги, студентка історичного факультету Прикарпатського Університету та п. Олег Жерноклєєв, завідувач кафедри всесвітньої історії Прикарпатського Університету ім. Василя Стефаника, доктор історичних наук і саме він був ініціатором написання цієї книги. Сестра приклала найбільше зусиль у зборі матеріалів, дописуванні, спогадах та корегуванні і першу книгу подарувала отцю Засновнику Карлосу Буелі. А пан Олег поділився своїми враженнями та сказав про важливість написання історії для тих, хто приходить після нас.
Пісня «Подяка Богу» стала кульмінаційним завершенням вечора у філармонії. На закінчення о. Карлос Буела уділив всім присутнім своє благословення.
о. Йосафат Бойко, ВС,
Синкел у справах монашества ІФ єпархії УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»