Отець Мирон Бендик: «Завдання Катехизму для молоді – допомогти повніше усвідомити християнську віру»
Понеділок, 02 грудня 2013, 13:12 Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви в серпні цього року прийняв рішення про написання Катехизму для молоді. Робочу групу з написання Катехизму очолив отець Мирон Бендик, ректор Дрогобицької духовної семінарії. Отець Мирон розповів Департаменту інформації УГКЦ, навіщо готують спеціальний Катехизм для молодих людей і коли можна очікувати на його вихід у світ.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Одесі провели презентацію Катехизму для молоді «Ми йдемо з Христом»
- Слово Блаженнішого Святослава під час урочистого проголошення Катехизму для молоді «Ми йдемо з Христом»
- «Мати-Церква хоче сьогодні стати поруч із кожною молодою людиною, щоб іти разом», – Глава УГКЦ під час проголошення Катехизму для молоді
Отче, розкажіть, будь ласка, навіщо, на ваш погляд, молоді потрібен окремий Катехизм?
Спосіб мислення молодих людей має специфічні риси, притаманні їхньому вікові. Дослідники говорять про молодіжну субкультуру з прийнятою в ній системою вартостей. Тому завдання Катехизму для молоді – показати християнство в молодіжній «системі координат».
Чи є вже перші напрацювання?
За неповні три місяці робоча група розробила концепцію і методологію майбутнього Катехизму, тобто яким би він мав бути і якими методами втілити в життя концептуальний задум.
Коли плануєте завершити написання?
Попередній термін написання Катехизму для молоді – 3 роки. За перший рік – тематичний план, підбір авторської групи та замовлення тематичних статей згідно з єдиною методологією написання. За другий рік – подання замовлених матеріалів та їхнє перше читання робочою групою. За третій рік – друге і третє читання, ілюстративний та іконографічний супровід, подання на перегляд єпископам Синоду.
Як підходите до написання Катехизму для молоді? На що найбільше зважаєте?
Члени робочої групи спілкуються з різними молодіжними спільнотами. З членами цих спільнот ми будемо співпрацювати, давати для прочитання поодинокі матеріали й враховувати їхні зауваження в процесі редагування основного тексту.
Що УГКЦ через Катехизм хоче донести молодій людині?
Завдання Катехизму – допомогти молодій людині глибше пережити та повніше усвідомити свою християнську віру, вибудувати власну ідентичність на рідній києво-християнській традиції, відчути Ісуса Христа своїм ровесником – адже Його 33-річне життя на землі було життям молодої людини.
Які виникають труднощі під час написання?
Нині ми не маємо особливих труднощів. Навпаки – відчуваємо доброзичливу увагу єпископів, підтримку монашества і радість від співпраці. Гадаю, труднощі почнуться пізніше – коли сучасні гарні задуми почнемо втілювати на практиці.
Для молодих людей – це про який вік ідеться?
Використовуючи періодизацію вікової психології, можна ствердити, що вік юності починається приблизно в 16 років, його ж закінчення можна зіставити з «віком Христа» – 33 роками. Хоча, звичайно, це зовсім не означає, що в Катехизмі нічого не знайде для себе людина 35, 45 чи 65 літ. Адже для декого глибше пізнання віри починається й пізніше.
Сподіваємося, що наш Катехизм слугуватиме зростанню у вірі не тільки біологічно молодим людям, а й, за словами апостола Павла, духовним «немовлятам».
Над інтерв’ю працювала Оксана Климончук,
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»