«Мрію поставити великий молодіжний центр на березі моря», - о. Василь Колодчин
Вівторок, 30 червня 2015, 13:14 Південь України зараз виглядає мов морський щит держави: у контексті останніх подій Одещина, Миколаївщина, Херсонщина набрали для нас буквально стратегічного значення. Особливо тут звертають увагу на духовне життя – на ту оборону, яка свого часу зробила з Давида переможця над Голіафом. Місцеві українські храми височіють над Чорним морем, ніби кажуть нам всім своїм виглядом: "Не бійтеся, тільки вірте".-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Владика Михаїл Бубній рукоположив нового священника для Одеського екзархату
- «Ісус Христос приходить до цього храму, щоби звідси благовістити всім нам дар відпущення гріхів», – Глава УГКЦ на освяченні церкви в Южному
- 8 липня Глава УГКЦ освятить храм у Южному
Місто Южне – одне з наймолодших міст в Україні, йому лише 40 років. Южне – це 10 квадратних кілометрів на березі моря, за 50 кілометрів від Одеси. Це два містоутворних підприємства (завод і порт), а одночасно і велика спокуса для туристів, які їдуть сюди щоліта. Також Южне – це чотири церкви, серед них – римо- і греко-католицька парафії. Остання носить ім’я Святих Петра і Павла, а служить там о. Василь Колодчин. Помандрувавши після закінчення семінарії в Польщі далеко від рідної Тернопільщини, вже багато років він служить на Півдні, будує тут уже четверту церкву і 10 років стоїть на чолі Благодійного фонду "Карітас-Одеса УГКЦ". Про свій приїзд о. Василь говорить дуже просто: "Я хотів щось зробити. І знав, що про все інше Господь подбає…"
Отче, чим особлива парафія в Южному?
Колись мене вражало, коли служив Святу Літургію, що всі вірні, присутні на ній, разом приступали до Святого Причастя. Абсолютно всі. У багатьох традиційних парафіях, коли лунає "Зі страхом Божим і вірою приступіть", ніхто навіть не рухається, і після Южного це мене трохи шокувало. Звісно, зараз, коли наша парафія збільшилася і ми вже не служимо в маленькому підвалі житлового будинку, ситуація трохи інша – але феномен зберігається: кількість осіб, які приступають до Таїнств, в рази вища, ніж у багатьох західноукраїнських спільнотах. Менші спільноти часто можуть бути набагато активнішими в житті Церкви, ніж великі.
Чим ви займаєтеся зараз?
Працюємо, поступово будуємося. Попереду багато роботи, все й одразу нам не виходить. Зараз будування церкви посідає вагоме місце в житті спільноти. Від початку цієї справи ще Блаженніший Любомир казав мені, щоби не поспішати – і Господь у потрібний час дасть потрібних людей, які прийдуть на допомогу. Так і ставалося. Часто у відповідний момент з’являлися взагалі незнайомі люди зі словами: "Що вам потрібно, що для вас можна зробити?" Виходить, що Божий промисел завжди дає більше, ніж мої особисті зусилля.
Чи немає "комплексів" у малих спільнот стосовно великих?
Колись мої парафіяни влітку відвідували великі храми на свята і з сумом в очах поверталися в підвал. Не вірили, що велика церква буде і в Южному, – але тепер вона є! Хоча й роботи з нею ще досить. Згадую зараз, як до того підвалу приходили наречені, щоб урочисто брати шлюб після відповідного підготовляння: вони своїм підходом зміцнювали і мою віру! Тоді я остаточно впевнився, що маю бути й працювати саме тут: так, я багато віддаю тут людям, вони ж натомість ще більше обдаровують мене…
У тому підвалі моя парафія за роки переживала і потопи, і проблеми з сусідами… Але ми це все пережили, відчуваючи себе членами хоча малої, але сильної спільноти! Мене, як священика, це також дуже укріплювало на дусі.
Які позитивні відмінності у малих спільнот?
У невеликих парафіях люди добре знають одне одного, тоді як у великих навіть не пам’ятають імен. У малих парафіях швидше зауважуєш міцну і сильну віру, бо на щодень бачиш її вияви, беручи реальну участь в життях вірних, чуючи їхні свідчення. Якщо хтось "на посаді" і стверджує, що не бере хабарів, то його стиль життя говорить про це ще ясніше, і це можна помітити. Хтось віддає десятину – і видно, як це змінює його життя і ще більше його обдаровує.
Звісно, ми всі хочемо, щоб малі спільноти ставали великими, малі церкви – наповнювалися. Але й хочемо, щоб риси малого вірного стада тут збереглися.
Скажіть, якою ви б хотіли бачити свою парафію після себе?
Суттєво – такою, як вона є зараз. Так, є люди, які приходять час від часу, але нехай їх би ніколи не була більшість, бо не з них насамперед складається парафіяльна спільнота. Спільнота – це добровільний вибір людини, та й не всі готові впустити велику духовну родину до свого внутрішнього світу.
Є риса, яку я би конче хотів завжди бачити у своїй парафії, хоч би як вона розрослася: коли в когось стається біда, ми всією спільнотою приходимо людині на допомогу. Навіть якщо це непрактикуючий парафіянин, хтось, хто приходить час від часу. Коли нас було 15, ми все робили разом – і раділи, і святкували, і ділили біду. А тепер для спільної трапези вже бракує одного стола, та ми й далі залишаємося доброю духовною родиною одне для одного.
Про що ви мрієте?
Добудувати храм, щоб для того знайшлися добрі люди і талановиті майстри. Поставити великий молодіжний центр на березі моря, адже ми маємо тут добрий шмат землі. Мрію, але й знаю, що Бог має свій план і свій час для всього – найкращий час.
Мрію, щоб моя парафія завжди була відкрита до кожної людини в біді та ставилася до цієї особи як до когось рідного й близького. Щоби творила живу Церкву…
Опубліковано в "Католицькому Віснику" № 12, 2015
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»