52 чоловіки на висоті 1763 метри молилися за Україну
Понеділок, 18 серпня 2014, 14:45 Серед різноманітних літніх відпочинкових заходів, яке організовують священики Згромадження Воплоченого Слова, є один особливий. Це табір для чоловіків.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Для отців Згромадження Воплоченого Слова провели духовні вправи
- У Зарваниці відбулася проща Чернечої родини Воплоченого Слова
- У домі Божого Провидіння сестер служебниць у Жовкві провели християнський табір для дітей
Такий табір вперше було проведено в 2007 році і тоді він налічував всього шість осіб. А цього року було 52 учасники. Він уже традиційно проходив в урочищі Драгобрат на Закарпатті – у наметах, просто неба. Учасники − це звичайні миряни, практикуючі християни різних професій, які здійснюють свої християнські обов’язки у своїх родинах та на робочих місцях. Капеланами табору були священики Софрон Зелінський, ВС, та Йосафат Бойко, ВС.
Хтось би сказав: чому саме для чоловіків?
Найперше, тому що чоловік – голова сім’ї, він є той, хто управляє родиною, а, отже, від нього дуже багато залежить у родині. Наскільки чоловік зуміє бути образом Ісуса Христа, Батька і Вчителя у родині, настільки він зуміє привести цілу родину до Бога. Таким є ідеал християнської родини. Про це навчає свята Церква через апостола Павла: «Жінки нехай коряться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік голова жінки, як і Христос – голова Церкви, свого тіла, якого він Спаситель». Як бачимо, апостол прирівнює роль чоловіка перед родиною до ролі Ісуса Христа перед Церквою. Тому формування чоловіків є дуже важлива місія, яка лежить на Церкві. Митрополит Андрей у молитві за українську родину благає Господа: «Дай нам таких батьків, які голосно й відверто признавалися б до божественної Твоєї Євангелії і до Твоєї служби. Дай нам батьків, які для своїх дітей були б прикладом християнського життя, правдивими опікунами та добрими провідниками в житті», а у молитві за український народ каже: «Благослови всі наші родини, щоб батьки були зразковими й ревними християнами».
Що ж ті чоловіки там, на Драгобраті, робили?
Відпочивали, молилися, працювали і куховарили. Християнський табір – це духовний відпочинок. Це час для дозвілля, для роздумів над життям та відносин з Богом. Це відпочинок від роботи і обов’язків.
Молитва в нашому таборі – це один з головних моментів дня. Зранку після зарядки і перед сніданком є час на ранішні молитви. Вони відбувалися на наметовому містечку перед великим хрестом у центрі. Відтак кожного дня учасники мали змогу брати участь у Святій Літургії: один раз на горі Жандарм перед Хрестом, один раз біля озера Герешаска (1577 м над р.м.), а один раз у таборі.
Звичайно, усі учасники приступили до святої Сповіді, щоб могти приймати Євхаристію. Сповіді відбувалися перед богослужіннями в різних місцях, високо в горах, «близько неба».
Також щодня всі учасники молилися вервицю за родини і за Україну.
Іншим молитовним моментом табору була Хресна дорога під час походу на гору Близниця. Торік у рамках табору ми встановили великий металевий хрест (www.youtube.com/watch?v=auLbVBt8mJU), а цього року йшли хресним ходом до цього хреста, роздумуючи над страстями Христовими і жертвували цю молитву за мир в Україні.
Яку ж працю там виконували чоловіки?
Це збирання і підготовка дров на ватру. Це розкладання і складання наметів, це прибирання табору, це приготування їжі, це миття посуду. Кожен у таборі мав свої відповідальності. Насправді, кожен ставився до своїх обов’язків дуже відповідально, тому все вдалося згідно з нашими задумами. Шашлик, борщ, печена риба, грибна юшка та багато чого смачного готували наші чоловіки. А після кожного моменту споживання їжі в нас відбувалася розважальна пісенна програма: народні пісні в супроводі гітари, акордеону, сопілки та барабана. Пісенний репертуар був дуже різноманітний.
Слухання проповідей і наук є елементом формування в таборі.
Табір має мету – наблизити чоловіків до Бога і до активного церковного життя, щоб вони переживали за добро і розвиток нашої Церкви. Формаційні науки та проповіді стосувалися формування волі чоловіка, «розпізнання духів» на основі навчання святого Ігнатія з Лойоли, праці над собою та прагнення молитовного життя, дбання про добре, чисте подружнє співжиття, боротьби зі спокусами.
Дякуємо Господу Богу за чудову погоду, що суттєво допомогло нам здійснити цей чудовий літній захід – християнський табір для чоловіків на Драгобраті.
Прес-центр Згромадження
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»