АКТУАЛЬНО

Евакуація з українськими піснями: ще 80 осіб перебувають у безпеці

Вівторок, 26 липня 2022, 09:58
Патріарший паломницький центр УГКЦ завдяки Патріаршій фундації «Мудра справа» та небайдужості добродіїв продовжує здійснювати евакуаційні рейси із Запоріжжя. Кожна така поїздка наповнена унікальними життєвими історіями та емоціями, кожен рейс зміцнює солідарність між українцями та наближає омріяний день перемоги.
Зображення 1 / 17 Використовуйте клавіші для перегляду

22-23 липня відбулася чергова евакуація українців із м. Запоріжжя в більш безпечні регіони держави. На цьому рейсі вивезено 67 осіб автобусом Патріаршого паломницького центру УГКЦ. Водночас ще 13 осіб, які не помістилися в автобус, виїхали пізніше на меншому автомобілі.

Більшість переселенців походять із Херсона, Скадовська, Залізного Порту та інших тимчасово окупованих територій. А це значить, що їхня евакуація відбувалася якраз у період вибухів на мосту, що позначилося на їхніх почуттях.

Незважаючи на минулі хвилювання та страх, поїздка до Львова відбувалася в супроводі української пісні. «Це були і народні пісні, і сучасні патріотичні композиції. Співали усі: водії автобусу, старші жінки, діти. Найсміливіших, хто пробирався до мікрофона, виконувати соло, нагороджували цукерками. Так дорога минає швидше», – розповідає менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ Альбіна Бріліантова.

Водночас вона підкреслює, що всі пасажири поводяться дуже чемно та ввічливо. Також зазначають, що після 3-5 днів на блокпості у Василівці автобус видається справжнім благом цивілізації.

«Щиро дивувалися різноманіттю продуктів на першій нашій заправці і навіть там їжа видалася всім дуже дешевою. Адже, за їхніми словами, продукти на окупованих територіях коштують дуже дорого, а таких, які скоро псуються, взагалі немає. До прикладу, молочних виробів...» – продовжує своє ділення Альбіна.

Наприкінці менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ відзначила добру взаємодію із волонтерами Львівського залізничного вокзалу, яка створилася упродовж здійснення евакуаційних рейсів. «Ми заздалегідь обговорюємо кількість потрібних в залі очікування місць для тих, хто прямує на світанку далі за кордон. Тоді нас зустрічають, допомагають нам донести сумки, пропонують перекуси тощо. Цього разу навіть допомогли завезти песика вночі в цілодобову ветеринарну клініку».

Вранці 24 липня частина евакуйованих осіб відправилася до кордону із Польщею. Проте місць в автобусах до Польщі всім не вистачало. Тому водій автобуса Патріаршого паломницького центру повернувся на вокзал і допоміг дістатися людям до пішого переходу кордону в м. Шегині.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...