АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «Сьогодні українська жінка, яку російські окупанти намагаються принизити, – героїня цієї війни»

Субота, 16 квітня 2022, 14:11
Ми чули різні записи розмов окупантів, у яких дружина російського солдата заохочує його ґвалтувати українських жінок, щоб йому було приємніше... Ми бачимо, як легкодушно російські жінки очікують грошей за своїх загиблих чи поранених чоловіків… Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 52-й день війни росії проти України.
Українські воїни Анастасія та В Українські воїни Анастасія та В'ячеслав перед одруженням в міському парку в Києві, 7 квітня 2022 року, фото: AP Photo/Єфрем Лукацький

Предстоятель акцентував свою увагу на дев’ятій Божій заповіді, яка каже: «Не пожадай жінки ближнього твого». За словами архиєрея, ця Божа Заповідь захищає гідність людської особи, яка створена на Його образ і подобу. Ця заповідь нам каже, що людина ніколи не може бути зведена до рівня речі, до простого предмету пожадання.

«Цей Божий закон, це Боже слово, – вважає Глава Церкви, – особливо захищає гідність жінки. Адже жінка не є власністю чоловіка. Жінка ніколи не може бути предметом пожадання, комерції чи, ще гірше, приниження. Людська особа ніколи не може бути інструментом для якоїсь третьої цілі, не може бути чимось, що можна так легко пожертвувати для досягнення якоїсь політичної, економічної чи споживацької мети».

Блаженніший Святослав відзначив, що сьогодні українська жінка – героїня цієї війни... «Вона із зброєю в руках поряд із нашими героями-мужчинами віддає життя за Батьківщину. Вона героїчно змагається на фронті гуманітарної допомоги. Це героїня, берегиня життя людини під час війни в Україні, берегиня сімейного затишку і вогнища. Це та мати-хранителька, яка зберігає своїх дітей, коли вони є в дорозі як біженці чи змушені покидати свою Батьківщину», – сказав духовний лідер.

«Як важливо нам сьогодні захищати гідність людини і гідність жінки!» – наголосив Предстоятель. За його словами, під час війни ми бачимо, як ворог найбільше намагається знущатися із жінки. «Ми сьогодні молимося за українських жінок і хочемо виявити їм нашу шану, щоб Божий закон і далі стояв на боці життя України, нашої Матері, нашої Неньки», – додав Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next