АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ про служіння в нових умовах: «Відповідно до ситуації старатимемося забезпечити вірним ефективну душпастирську опіку»

Середа, 16 грудня 2020, 23:02
Ми закликаємо людей приходити до своїх парафій відповідно до встановлених обмежень. Проте, будьте певні, що ваші храми ніколи перед вами не зачинять, а ваші священники, очікуючи вас, завжди будуть готові послужити вам у духовних потребах. У цьому запевнив вірних Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в ефірі програми «Відкрита Церква. Підсумки року», відповідаючи на запитання шеф-редактора інтернет-видання «Лівий берег» Соні Кошкіної про організацію душпастирської праці під час пандемії в новому році.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що досвід суворого карантину лише підтвердив, що довго в одному лише онлайн-режимі Церква існувати не може.

«Один священник порівняв служіння онлайн із сухим пайком. Ним можна перебитися певний час, але якщо людина назавжди перейде на сухий пайок, то матиме серйозні проблеми зі здоров’ям», – сказав він, додавши, що головна трудність існування Церкви у віртуальному світі – це неможливість уділяти Святі Таїнства. А Церква, за словами Блаженнішого Святослава, не може скасувати уділення Святих Тайн.

Глава УГКЦ зауважив, що в момент, коли були впроваджені карантинні обмеження, Церква розпочала процес адаптації до нових обставин. На прикладі парафії при катедрі Пресвятої Родини в Лондоні архиєрей представив один із способів служіння Церкви в нових обставинах. За його словами, там для служіння людям єпископ відкрив усі можливі простори. Лише впродовж  одного дня, у неділю, служили 24 Літургії, і таким чином усі охочі змогли брати участь у Службі Божій.

«Щось подібне ми завжди намагатимемося робити в нових обставинах, в яких перебуватимемо, тобто будемо адаптовуватися», – заявив Отець і Глава УГКЦ.

Разом з тим, Блаженніший Святослав пригадав, що Церква дотримується карантинних обмежень, бо «закон є законом». Однак додав, що церковному проводу вдалося налагодити компромісні стосунки з органами державної влади в Україні. «Ми домовилися про те, що перед встановленням нових карантинних обмежень держава проводитиме діалог із церковними та релігійними організаціями», – сказав він.

Відтак Глава Церкви вкотре наголосив на важливості того, щоб держава гарантувала людям вільний доступ до ліків, як медичних, так і духовних. «Святу Євхаристію, – каже він, – Отці Церкви називають ліками проти смерті. Тому, коли існує небезпека для життя людини, у таких ліках є найбільша потреба».

«Якими будуть обставини святкування Різдва і Великодня наступного року, я не знаю. Але запевняю, що ми докладатимемо максимальних зусиль, щоб забезпечити якомога ефективнішу душпастирську опіку нашим вірним відповідно до ситуації», – додав на завершення Отець і Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next