АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ про екуменічний діалог: «В Україні ще не осягнули всіх світових екуменічних здобутків»

Вівторок, 29 жовтня 2019, 07:27
Дуже хочеться, щоб екуменічний діалог справді мав місце в Україні. Бо всі ті здобутки екуменічного руху, які зараз існують у міжнародній спільноті, ми ще далеко не вповні донесли до українського контексту. Про це сказав Отець і Глава Української Церкви Блаженніший Святослав 28 жовтня у лютеранському храмі Святої Катерини в Києві під час міжконфесійного круглого столу «20 років живого діалогу – «Декларація про оправдання», який організувала Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин.
Зображення 1 / 26 Використовуйте клавіші для перегляду

У круглому столі також взяли участь: єпископ Павло Шварц – Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України, єпископ-номінант Олександр Язловецький – Київсько-Житомирська дієцезія Римо-Католицької Церкви в Україні, а також протоієрей о. Ігор Шабан – голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, богослови різних конфесій, науковці.

«Декларація є плодом процесу, який ми називаємо богословським діалогом, – це є плід певної багаторічної праці, яка полягала в трьох основних аспектах. По-перше, це намагання ще раз почути одне одного: а у що справді вірять лютерани і католики?! Адже дуже часто ми живемо у світі власних упереджень і не готові почути того, з ким спілкуємося, тобто такий вияв діалогу був би простором взаємного слухання», – вважає Блаженніший Святослав.

«Друга річ, – відзначив Предстоятель, – про яку чітко в цьому тексті є сказано, це те, що шукаючи того, що нас об’єднує чи те, що у нас є спільне, ніхто не мав на меті відсунути на задній план, або недооцінити те, що нас відрізняє. Тобто ця декларація підкреслює те, що нас об’єднує, а не занедбує. Ба більше, вона не намагається закрити очі на те, що справді нас відрізняє».

Третій аспект цієї декларації – це, за словами Блаженнішого Святослава, запрошення йти далі, заклик, щоб немовби переступити те, що нас роз’єднує, не зупинятися на цих елементах, не знеохочуватися, а діалогувати.

На думку Предстоятеля, офіційного, систематичного, богословського і екуменічного діалогу в Україні, на жаль, поки що немає. «Але ми можемо справді по-новому рухатися вперед і переступити через те, що справді нас роз’єднує і що може бути причиною якоїсь конфронтації чи непорозуміння», – додав він.

Предстоятель підкреслив, що ця декларація говорить нам про те, що міжконфесійний діалог є можливий і його не потрібно боятися.

Департамент інформації УГКЦ


ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next