АКТУАЛЬНО

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає до протидії домашньому насильству в Україні

Середа, 02 грудня 2020, 12:58
Спільну позицію представники українських Церков і релігійних спільнот висловили у Зверненні про необхідність протидії домашньому насильству в Україні.

Документ опубліковано на сайті ВРЦіРО.

Звернення
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
про необхідність протидії домашньому насильству в Україні

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій із сумом констатує, що в Україні існує проблема домашнього насильства, яка стосується також і релігійних спільнот та віруючих родин. Під насильством мається на увазі навмисне застосування фізичної сили або влади, фактичне або у вигляді погрози, спрямоване проти себе, проти іншої особи, групи осіб або громади, результатом якого є тілесні ушкодження, смерть, психологічна травма, відхилення в розвитку або різного роду збиток.

Окремим різновидом є домашнє насильство, яке є особливо небезпечним, адже скоюється по відношенню до найближчих людей та рідних. Церкви і релігійні організації однодушні щодо необхідності протидії домашньому насильству для всіх громадян, а особливо щодо жінок і дітей, хоча і чоловіки теж часто страждають від нього.

Важливим є визнання наявності цієї проблеми та наміру комплексної профілактики та протидії. Саме тому ми пропонуємо звернути увагу на пріоритетні наступні кроки для подолання цієї проблеми, а саме:

  • теологічне та практичне осмислення причин поширення домашнього насильства;
  • публічне обговорення шляхів профілактики та протидії;
  • акцентування цієї проблематики в рамках релігійного служіння та соціальних практик;
  • психологічна та духовна підтримка як жертв насильства, так і тих, хто його коїть;
  • продовження практичної роботи через інформування, створення мапи шелтерів, обміну досвідом;
  • сприяння розвитку національного законодавства.

Релігійні лідери різних конфесій розуміють, що сьогодні існує потреба розвивати нормативно-правову базу України задля спільної безпеки та розвитку культури ненасильницького співжиття, особливо в родинах. Від імені релігійних спільнот, які ми представляємо, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заохочує парламент та уряд розвивати національне законодавство на засадах загальної безпеки, моралі та доцільності, для чого готові надати практичні рекомендації та делегувати фахових представників до міжвідомчої робочої групи у разі її створення.

Позиції церков і релігійних організацій України мають спільний фундамент, а саме розуміння, що кожна людина створена на образ і подобу Божу та має право на життя від моменту свого зачаття до моменту природної смерті. А тому життя та гідність людської особи є непорушною цінністю, яка має бути захищена на найвищому законодавчому рівні.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій визнає, що здоров’я є дорогоцінним Божим даром для кожної людини, і ми усі маємо відповідально дбати про його збереження. Свою роль у протидії домашньому насильству ми бачимо в просвітництві людей, профілактиці, вихованні дітей і молоді, наданні турботливої опіки потребуючим. Саме тому пропонуємо як представникам держави, так і просто небайдужим громадянам долучатись до нашої ініціативи Зупини насильство! (family.org.ua), щоб разом допомагати долати нову епідемію насильства.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next