«Важливо будувати єдність УГКЦ», – Блаженніший Святослав під час відкриття Генеральної асамблеї Душпастирської ради УГКЦ
Вівторок, 03 грудня 2019, 17:20 У вівторок, 3 грудня 2019 року, у Патріаршому домі, що у Львові, розпочалася Генеральна асамблея Душпастирської ради УГКЦ. Тридцять п'ять радників Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава з усього світу прибули для опрацювання душпастирських напрямків, працюючи спільно із Патріаршою курією.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
«По-перше, я хочу розповісти про контексти, які спонукали нас сформували Душпастирську раду, бо вони можуть нам надати розуміння причин. По-друге, я бажаю розказати, як ми бачимо Душпастирську раду як структуру, як спільноту, як вона мала би функціонувати. А по-третє, чого саме я від вас очікую», – звернувся до присутніх під час свого виступу Блаженніший Святослав.
І згодом додав: «Ми підбиваємо підсумки десятилітньої душпастирської програми, плану, який називався «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Це вперше в історії нашої Церкви, коли ми на рівні всіх структур УГКЦ вчилися щось робити разом: ми намагалися координувати свою душпастирську діяльність, виставляти свої пріоритети і планувати щось на майбутнє. Хочу вам сказати, що цей душпастирський план глобальної УГКЦ був високо оцінений папами Венедиктом XVI і Франциском. Я пригадую, що в 2012 році, після Синоду Єпископів УГКЦ, я, як Глава Церкви, представив папі Венедикту XVI наш душпастирський план. Він відповів, що це саме те, чого він дуже хотів, і назвав це «нова євангелізація», а коли я презентував цей план Святішому Отцю Франциску, то він назвав його душпастирським наверненням».
На думку Предстоятеля, тепер потрібно шукати нові механізми для наступної програми. Саме тому цього року під час Синоду Єпископів УГКЦ у Римі була створена робоча група, яка опрацьовуватиме нову програму на наступні десять років, використовуючи досвід попередньої.
Крім того, тепер відбувається реформа курії, зокрема її центральних структур, щоб вони теж «пройшли душпастирське навернення і перебрали відповідальність за імплементацію нового душпастирського плану». «Ми потребуємо, щоб Душпастирська рада включала в себе не тільки структурні підрозділи курії, а також тих осіб, які відповідальні за імплементацію рішень Синоду в кожній єпархії та екзархаті», – промовив архиєрей.
Він вважає, що необхідно мати спільну візію Церкви, а для цього важливо навчитися бути разом. Адже структури УГКЦ в різних місцях перебування можуть мати різне бачення. «Важливо будувати єдність УГКЦ, щоб різні структури перебували у тісному зв’язку з центром Церкви», – закликає радників і керівників структурних підрозділів курії Блаженніший Святослав.
«Ви маєте допомогти своїм єпископам у локальних осідках втілювати у життя рішення наших Синодів. А коли буде опрацьований новий душпастирський план, то будете тими, хто координуватиме його імплементацію… Я очікую, що ви будете моїми радниками, але говоритимете правду», – промовив Глава УГКЦ.
У своєму виступі Предстоятель згадав і про Патріарший Собор УГКЦ – «Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви», який відбудеться 26–29 серпня 2020 року у Львові. Гасло Собору: «Церква є завжди і всюди з тобою». «Я бажаю, щоб ми разом змогли таке гасло донести до своїх людей і втілити у наше реальне життя», – сказав Предстоятель.
Довідка
Душпастирську раду Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви було створено у червні 2019 року. До складу ради входять структури Патріаршої курії, відповідальні за душпастирське служіння УГКЦ.
Головним завданням Душпастирської ради є координація та уніфікація діяльності структур Патріаршої курії, які відповідають за пастирське служіння, продовження втілення в життя напрацювань робочої групи для впровадження Стратегії розвитку УГКЦ та інші завдання, окреслені у відповідному Положенні.
Фото: о. Андрій Шестак
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»