АКТУАЛЬНО

«Війна Путіна в Україні породила нові і глибокі поділи в православному світі та завдала шкоди екуменічному діалогові», – кардинал Курт Кох

Середа, 04 травня 2022, 15:42
3-6 травня у Ватикані проходить Пленарна зустріч Папської ради у справах єдності християн. «На шляху до екуменічного святкування 1700-річчя Першого Нікейського собору (325–2025)» – тема цьогорічної роботи учасників Пленарії. У робочих засіданнях через онлайн-зв’язок бере участь Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ.

Роботу Пленарної зустрічі відкрив кардинал Курт Кох, префект Папської ради у справах єдності християн. Аналізуючи сучасний стан екуменічного діалогу на глобальному рівні, кардинал Кох наголосив: «Несподівано цього року екуменічний діалог переживає велику напругу. Маю на увазі передусім жахливу війну Путіна проти України, яка не лише породила нові та глибокі поділи в православному світі, а й завдала великої шкоди екуменічному діалогу». Кардинал Кох заявив, що сам факт, що «така жахлива війна з багатьма біженцями та загиблими була також узаконена з релігійної точки зору, потрясає душу екуменізму та заслуговує на визначення "святотацької війни", як це сказав Папа Франциск». Президент Папської ради у справах єдності християн додав, що для загоєння завданих ран «потрібно не лише часу, а й навернення».

Тема війни в Україні та її вплив на екуменічну ситуацію у світі є окремою темою роботи членів Папської ради у справах єдності християн. Доповідачем на цю тему буде Блаженніший Святослав. «Дякую Главі УГКЦ за його готовність поділитися своїм досвідом, який він зараз переживає у цій війні, та ознайомити нас з екуменічною ситуацією в Україні. Під час війни ми разом із вами та вашим народом у наших думках та молитвах». Кардинал Кох також подякував Блаженнішому Святославу за щоденні відеозвернення, «якими ви надихаєте ваших вірних і розповідаєте нам про драматичну реальність в Україні».

«З ваших щоденних послань я пригадую такий факт, що вторгнення Путіна спонукало християн і Церкви в Україні до єдності. Це є знаком, що Бог може писати рівно навіть на дуже кривих лініях. Приготування до події, що стосується всіх християн і сподіваємося ще більше їх об’єднає, буде точкою опори нашої Пленарії: йде мова про 1700-річчя Першого Нікейського собору. Це дуже важлива дата, якій ми хочемо присвятити нашу увагу впродовж наступних кілька днів, щоб належним чином підготувати її відзначення у 2025 році».

Учасники пленарних засідань Папської ради у справах єдності християн також будуть дискутувати на тему співвідношення між синодальністю та приматом Єпископа Рима. Також передбачена зустріч із Святішим Отцем Франциском.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next