АКТУАЛЬНО

Рада Церков і Міносвіти підписали угоду про співпрацю, яка має на меті осягнути ціннісне виховання дітей і молоді

Середа, 25 серпня 2021, 19:38
25 серпня 2021 року підписано угоду про співпрацю між Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій та Міністерством освіти та науки України. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, який підписав цю угоду від імені ВРЦіРО як черговий головуючий, назвав подію історичною. Від імені Міністерства підпис під документом поставив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Глава УГКЦ підкреслив, що угода між ВРЦіРО та МОН – зобов’язуючий для обох сторін документ, у якому виписані принципи і цінності, на яких має будуватися виховна і освітня діяльність в Україні.

«Праця з профільними міністерствами, які відповідають за різні сторони життя нашого суспільства, є важливим напрямком діяльності Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, – підкреслив Глава УГКЦ. – Сьогодні відбулася, безперечно, історична подія – підписання угоди про співпрацю між ВРЦіРО та Міністерством освіти і науки України. Ми зустрічаємося з міністрами та їх командами, з певними міністерствами маємо меморандуми про співпрацю. Такий меморандум між ВРЦіРО та МОН існував багато років, але сьогодні ми підписали угоду про співпрацю. Це глибший і, я б сказав, зобов’язуючий документ, де виписані певні принципи, і, найголовніше, цінності, які обидві сторони зобов’язуються втілювати, зокрема, у виховній і освітній діяльності».

Блаженніший Святослав наголосив на тому, що моральна, ціннісна складова у вихованні майбутніх поколінь – ключовий момент співпраці держави і Церкви. Зокрема, йдеться про відстоювання сімейних цінностей, яким сучасний світ кинув великий виклик.

«Ми сьогодні відчуваємо, що виховання майбутніх поколінь, наша молодь, наші діти – в центрі уваги і держави, і Церкви. Тому така узгоджена співпраця щодо освітнього процесу є ключем до успіху, ключем, щоб будувати наше майбутнє на твердих основах Божого Закону, і, з іншого боку, дбати про моральне здоров’я суспільства. Угода, яку ми підписали, має саме таку мету – осягнути ціннісне виховання наших дітей, дбати про їхнє моральне здоров’я. І, зокрема, дбати про сімейні цінності – виховувати молодих людей здатними створювати свої родини і бути щасливими».

Блаженніший Святослав виділив особливо важливі для духовних діячів засади, виписані у тексті угоди – ціннісну складову освіти та виховання.

«Найперше, ми хочемо дбати про те, щоб у державній освіті була присутня ціннісна складова – повага до людської гідності, до родини, до сімейних стосунків у повазі і любові. Тобто і любити потрібно вчитися – про це теж йдеться у тому тексті. Також говоримо про те, що наша освіта повинна не тільки інформувати, але й виховувати:. не тільки освіта, а й виховання має бути невід’ємною частиною освітнього процесу».

Глава УГКЦ від імені ВРЦіРО подякував працівникам МОН за плідну співпрацю над документом угоди і висловив надію на успіх спільної діяльності релігійного середовища та освітніх структур.

«Важливо, що тепер між Міністерством і Церквами буде більш скоординована діяльність, – підкреслив Блаженніший Святослав. – Ми будемо слухати одне одного. Ми також будемо намагатися розвивати свої освітні установи. Наприклад, коли йдеться про УГКЦ, то ми дбаємо про розвиток усіх рівнів освіти, починаючи від дитячого садочка, до католицької школи і, врешті, Католицького університету. Очевидно, що такого типу католицька школа і виховання – це щось, що є предметом угоди і співпраці між нашою Церквою і Міністерством освіти і науки. Але різні Церкви і релігійні організації мають свої підходи. Цей документ передбачає щось, що є спільним для всіх – для християн різних конфесій, юдеїв, мусульман. Всі ми хочемо виконати свій обов’язок – дбати про всестороннє виховання наших дітей і молоді».

Читайте текст Угоди про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій

Від імені всього релігійного середовища України головуючий у ВРЦіРО подякував всім працівникам Міністерства за спільну працю над текстом угоди. «Хочу побажати, щоб цей документ і ця наша співпраця були черговою цеглинкою у розбудову і зміцнення вільної незалежної соборної України», – додав Блаженніший Святослав.

Наприкінці зустрічі Глава УГКЦ зробив пам’ятні подарунки міністру освіти і науки: ювілейну медаль, присвячену 25-річчю ВРЦіРО, збірку основних документів ВРЦіРО за цей час, а також одне із послань митрополита Андрея Шептицького.

Департамент інформації УГКЦ,
фото: о. Тарас Жеплінський

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next