АКТУАЛЬНО

Греко-католики Чернівців спростували інформацію про зміну дати святкування Різдва

Четвер, 24 грудня 2020, 14:50
В інтернет-мережі поширюється повідомлення про те, що нібито парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян і настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня. Цю інформацію спростував і пояснив настоятель Буковинської парафії отець Василь Гасинець.

У коментарі Департаменту інформації УГКЦ священник пояснив, що в парафії не йдеться про зміну дати святкування Різдва. «Оскільки велика родина, до якої входить три покоління парафіян, виїжджає за кордон і 7 січня не матиме можливості взяти участь у Різдвяному богослужінні, то вони попросили 25 грудня відслужити для них Святу Літургію з літургійними різдвяними текстами. Із цим проханням я звернувся до нашого владики Йосафата Мощича, який задля добра вірних поблагословив це зробити завтра одноразово», – сказав отець Василь.

При цьому о. Василь пояснив, що і він, і його парафіяни розуміють, що рішення про зміну дати святкування Різдва не можна ухвалювати на рівні окремих парафій, а це має зробити вся спільнота Української Греко-Католицької Церкви.

Як нещодавно зазначив в ефірі програми «Відкрита Церква» «Живого телебачення» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, рух за святкування Різдва за новим стилем – 25 грудня – повинен початися знизу, від мирян. Якщо ініціатива календарної реформи виходитиме від церковної ієрархії, то це не матиме відповідного ефекту.

Проте Предстоятель наголосив, що в Україні УГКЦ хотіла б перейти на новий календар разом і з Православними Церквами. «Ми хочемо це робити разом із нашими братами-православними. Україна має особливий контекст, зокрема екуменічний, традиційний, є певні історичні моменти, які все-таки десь там підсвідомо сидять у наших серцях і це потребує не одноосібного, а всенародного, міжцерковного, екуменічного обговорення і руху», – підкреслив Отець і Глава УГКЦ.

Саме тому Блаженніший Святослав закликає не до переходу окремих парафій на новий календар, а до осмислення цієї потреби і конструктивних дискусій, щоб у цьому процесі максимально зберегти внутрішню єдність. При цьому Глава УГКЦ звертає увагу на те, що зміна дати Різдва означає зміну усього календаря свят цілого року.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next