АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «Найбільшим лихом будівництва нашого народу є те, що кожен будує свою Україну»

Субота, 12 лютого 2022, 16:55
Ми знаємо, що кожен конфлікт всередині нашої держави буде лише прикликати зовнішнього агресора. Тому сьогодні ми молимося: "В єдності сила народу. Боже, нам єдність подай!". Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у свято Трьох святителів.

За словами проповідника, слово про єдність, віддзеркалення єдності осіб Пресвятої Тройці в житті Церкви є глибоким змістом сьогоднішнього свята і Божим словом для сучасної України.

На думку Глави Церкви, у нашому народі часто бракує єдності. «Кожен хоче збудувати тільки ту Україну, – каже він, – яку собі сам уявив, і накидає свою думку, увагу всім іншим».

Саме той сучасний крайній індивідуалізм, коли моя думка важливіша за думку спільноти, показує своє обличчя і в Церкві, і в українському народі, зауважує Предстоятель. «Про це писав ще праведний митрополит Андрей Шептицький, бо найбільшим лихом будівництва нашого народу є те, що кожен будує лише ту Україну, яку сам собі уявляє», – відзначив він.

«Але Христова Церква є серцем консолідації народу. Бо для того, щоб правильно вірити, а з іншого боку усвідомити, зрозуміти глибину християнського таїнства, треба бути членом спільноти. Треба це спільне пізнати, пережити, дослідити. Лише тоді його можна усвідомити. Так само і ми сьогодні, у це свято, перед обличчям цієї великої загрози, яка збирається на наших кордонах, перед обличчям великих викликів, які ми маємо всередині нашого народу, бачимо, наскільки важлива для безпеки, для виживання нашого народу наша внутрішня єдність», – сказав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ переконує, що лише той, хто єдиний у своєму нутрі, хто здатний творити спільноту зі своїм братом чи своєю сестрою, є непереможний.

Департамент інформації УГКЦ,
фото з архіву

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next