Глава УГКЦ на Вознесіння Господнє: «Рух Вознесіння прагне зробити кожну людину причасницею Божого життя»
П'ятниця, 29 травня 2020, 11:24 Сьогодні ми святкуємо одне з найбільших і найважливіших свят у році — Вознесіння Господнє. Це свято можна назвати вінцем пасхального Таїнства. Коли ми вслухаємося у те, що сьогодні говорить Господь у Євангелія від Івана, то чуємо, як Він повторює: «Ось Я йду! Я повертаюся до Мого Отця».
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ: «Сьогодні маємо унікальний шанс працювати для досягнення єдності Церкви»
На цьому наголосив сьогодні, у свято Вознесіння Господнього, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому домі у Львові.
Насамперед Глава УГКЦ зауважив, що Христос говорить, що Його розп’яття, смерть і Воскресіння — це моменти Його прославлення, а також повернення до тієї слави, яку Він мав від Отця ще до створення світу. А у Вознесінні Христос наче завершує свою земну місію, довершує справу Отця.
«Слово «Пасха» насамперед означає перехід від гріха і смерті до життя в праведності. Сьогодні у своєму Вознесінні Христос додає ще один зміст Пасхи: це перехід від землі до неба, від тимчасового життя, яким живе створіння, до вічного життя, яким живе сам Бог», — сказав проповідник.
«Сьогодні у Вознесінні повноту Пасхи Христової покликана пережити теж і кожна людина. Христос возноситься до свого Небесного Отця. Сідає праворуч Отця і отримує ту славу, яку Він мав перед створенням світу. У Ньому цією славою тепер прославляється людина, її людська природа. Нині Христос начебто вповні об’являє Божий задум щодо людини. Він показує її місце не тільки в Божому плані створення світу, а також її мету життя і створення. Мета людини — засісти у Христі праворуч Отця і брати участь у житті Пресвятої Тройці», — пояснює Блаженніший Святослав.
І додає: «Насамперед слово «Пасха» ранні християни вживали щодо смерті Христової. Пасха — це не лише перехід Бога. Це не лише перехід Божественної Особи нашого Спасителя через страждання, смерть і Воскресіння. У своєму Вознесінні Христос каже, що Пасха — це щось, що заторкує кожну людину. Якщо Пасха Христова не стане пасхою кожної людини, то плоди смерті і Воскресіння Христа не зможуть бути осягнуті й отримані нами, для кого вони призначені».
За його словами, від моменту Христового Вознесіння починається час очікування Святого Духа. «Саме Дух Святий — це та Божа сила, яка допоможе торкнутися серця кожної людини всіх часів і народів. Рух Пасхи і рух Вознесіння прагне зробити людину причасницею Божого життя. Кожен із нас має перейти через земне життя. Але в цьому земному житті ми повинні перейти дорогою вознесіння: перейти від гріха і служіння злу до служіння Богові та всякому добру і правді», — розповів Отець і Глава УГКЦ.
«Рух проповіді Євангелія покаяння на відпущення гріхів є осердям місійного діла Церкви. Це рух Вознесіння, який ми сьогодні споглядаємо разом з апостолами силою і благодаттю Святого Духа», — додав він.
«Сьогодні в нашій Церкві ми починаємо Декаду місійності, під час якої щодня молитимемося, щоб наша Церква в новітні часи, позначена великим болем і стражданням, розгубленням і навіть економічною депресією, проповідувала надію і правду про радість Вознесіння, а відтак про остаточну мету людського життя. Я хочу запросити кожного з вас глибоко пережити цей період очікування Святого Духа», — наголосив Предстоятель УГКЦ.
«Нехай Господь, який сьогодні возноситься на небо, допоможе нам розгледіти Його присутність між нами. Нехай дозволить віднайти кожному з нас місію свого життя і служіння, навіть у тих сучасних особливих обставинах, до яких ніхто з нас не був готовим. Нехай Господь дарує нам Святого Духа, який би попровадив нас за Ним у той рух Вознесіння», — побажав Блаженніший Святослав.
Департамент інформації УГКЦ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
-
Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
-
«Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
-
Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
-
«Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
-
«Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
-
Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
-
Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
-
Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
-
Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
-
Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
-
Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
-
Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
-
«Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
-
«Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
-
Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»