АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ на Вознесіння Господнє: «Рух Вознесіння прагне зробити кожну людину причасницею Божого життя»

П'ятниця, 29 травня 2020, 11:24
Сьогодні ми святкуємо одне з найбільших і найважливіших свят у році — Вознесіння Господнє. Це свято можна назвати вінцем пасхального Таїнства. Коли ми вслухаємося у те, що сьогодні говорить Господь у Євангелія від Івана, то чуємо, як Він повторює: «Ось Я йду! Я повертаюся до Мого Отця».

На цьому наголосив сьогодні, у свято Вознесіння Господнього, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому домі у Львові.

Насамперед Глава УГКЦ зауважив, що Христос говорить, що Його розп’яття, смерть і Воскресіння — це моменти Його прославлення, а також повернення до тієї слави, яку Він мав від Отця ще до створення світу. А у Вознесінні Христос наче завершує свою земну місію, довершує справу Отця.

«Слово «Пасха» насамперед означає перехід від гріха і смерті до життя в праведності. Сьогодні у своєму Вознесінні Христос додає ще один зміст Пасхи: це перехід від землі до неба, від тимчасового життя, яким живе створіння, до вічного життя, яким живе сам Бог», — сказав проповідник.

«Сьогодні у Вознесінні повноту Пасхи Христової покликана пережити теж і кожна людина. Христос возноситься до свого Небесного Отця. Сідає праворуч Отця і отримує ту славу, яку Він мав перед створенням світу. У Ньому цією славою тепер прославляється людина, її людська природа. Нині Христос начебто вповні об’являє Божий задум щодо людини. Він показує її місце не тільки в Божому плані створення світу, а також її мету життя і створення. Мета людини — засісти у Христі праворуч Отця і брати участь у житті Пресвятої Тройці», — пояснює Блаженніший Святослав.

І додає: «Насамперед слово «Пасха» ранні християни вживали щодо смерті Христової. Пасха — це не лише перехід Бога. Це не лише перехід Божественної Особи нашого Спасителя через страждання, смерть і Воскресіння. У своєму Вознесінні Христос каже, що Пасха — це щось, що заторкує кожну людину. Якщо Пасха Христова не стане пасхою кожної людини, то плоди смерті і Воскресіння Христа не зможуть бути осягнуті й отримані нами, для кого вони призначені».

За його словами, від моменту Христового Вознесіння починається час очікування Святого Духа. «Саме Дух Святий — це та Божа сила, яка допоможе торкнутися серця кожної людини всіх часів і народів. Рух Пасхи і рух Вознесіння прагне зробити людину причасницею Божого життя. Кожен із нас має перейти через земне життя. Але в цьому земному житті ми повинні перейти дорогою вознесіння: перейти від гріха і служіння злу до служіння Богові та всякому добру і правді», — розповів Отець і Глава УГКЦ.

«Рух проповіді Євангелія покаяння на відпущення гріхів є осердям місійного діла Церкви. Це рух Вознесіння, який ми сьогодні споглядаємо разом з апостолами силою і благодаттю Святого Духа», — додав він.

«Сьогодні в нашій Церкві ми починаємо Декаду місійності, під час якої щодня молитимемося, щоб наша Церква в новітні часи, позначена великим болем і стражданням, розгубленням і навіть економічною депресією, проповідувала надію і правду про радість Вознесіння, а відтак про остаточну мету людського життя. Я хочу запросити кожного з вас глибоко пережити цей період очікування Святого Духа», — наголосив Предстоятель УГКЦ.

«Нехай Господь, який сьогодні возноситься на небо, допоможе нам розгледіти Його  присутність між нами. Нехай дозволить віднайти кожному з нас місію свого життя і служіння, навіть у тих сучасних особливих обставинах, до яких ніхто з нас не був готовим. Нехай Господь дарує нам Святого Духа, який би попровадив нас за Ним у той рух Вознесіння», — побажав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

 

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next