АКТУАЛЬНО

«Чому немає святих? Бо ніхто не бажає», – владика Венедикт Алексійчук у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі

Вівторок, 14 червня 2022, 14:35
12 червня, у неділю Всіх святих за григоріанським календарем, спільноту прокатедрального собору Святої Софії УГКЦ в Римі відвідав владика Венедикт Алексійчук, правлячий єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго, штат Іллінойс, США. В українській святині Вічного міста єпископ очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні з о. Марком Семегеном, ректором собору, та духовенством.
Зображення 1 / 6 Використовуйте клавіші для перегляду

Під час проповіді єпископ виголосив катехизу про святість у нинішньому світі. «Коли ми вживаємо слово “святкувати” в літургійному сенсі, то нам на думку спадає розуміння, що ми спогадуємо свято, яке відбулося (Різдво Господнє, Воскресіння ГНІХ, Зіслання Святого Духа). Коли святкуємо церковні свята, то ми, християни, досвідчуємо й переживаємо їх так, ніби самі є учасниками тих подій, – розпочав повчання проповідник. – Не може бути так, що комусь одному пощастило і він став учасником Воскресіння чи Різдва Христового, а хтось – ні. У Господа кожна людина без винятку є цінною...». Людській особі властиво ділити людей на важливих чи неважливих, друзів і недругів, а Євангеліє нас вчить, що «дощ падає, як на праведних, так і неправедних». «Бог однаково любить всіх, кожного із нас завжди, і повсякчас. І навіть в гріху Бог не перестає нас любити, але гріх – це хмара, що закриває нас від Господа. Ми кажемо, що сьогодні сонце не світить, бо багато хмар, а насправді сонце світить, але багато хмар його закриває. Бог завжди любить людину, але наш гріх часто закриває цю Божу любов. Ми є цінними для Нього і Він хоче, аби ми кожну подію, яка відбулася в історії спасіння, однаково переживали», – підсумував єпископ.

Далі промовець безпосередньо пояснив своє бачення святості в сьогоденні: «Часто, коли говоримо про святих, то уявляємо, що вони десь є, і навіть у храмі зображені, про них читаємо в “Житті святих”. Ми міркуємо про чиюсь святість і нам не віриться, що ми також покликані до неї».

Як можна стати святими? «Напевно, мало хто з вас в житті комусь сказав, що прагне бути святим. Колись багато з вас бажали бути в Італії – і сьогодні ви тут. Сьогодні ви прагнули бути в храмі – і ви тут. Знаєте чому немає святих? Бо ніхто не бажає», – поділився роздумами владика Венедикт. За його словами, в нашому християнському житті важливо розуміти, для чого ми живемо, бо людське життя має початок і кінець. А сучасна катастрофічна ситуація в Україні показала, що людина стоїть на межі життя і смерті, коли не знає, в який час Бог її покличе. «Коли говоримо про святих, то повинні розуміти, що святі ніколи не мали ідеальних обставин. Але там, де Бог їх поставив, стало кращим місцем для їх освячення та спасіння. У житті нічого не стається випадково, ні одна волосина не падає з голови людини без Божої волі», – пояснив архиєрей.

Наприкінці богослужіння єпископ подякував о. Маркові за гостинність і доброту: «Я був радий сьогодні молитися з вами у храмі, що вперше відвідав двадцять дев’ять років тому, який за цей час змінився».

Ректор собору в подячному слові наголосив, що візит єпарха для всієї громади став радісною несподіванкою. «Сьогодні для нас радісна неділя, адже для кожного християнина важливим є Слово, тому ми вдячні, що ви до нас промовили цим Словом і за вашу молитву. Нехай сьогодні всі святі, яких ми згадуємо, моляться за вас і ваших співпрацівників», – звернувся він до шанованого гостя. До того ж, на згадку про відвідини собору, о. Марко подарував владиці Венедикту пам’ятну срібну медаль монетного двору Держави-Міста Ватикану, тема якої «Мир в Україні». Дві сторони цієї медалі – плід праці художниць Орієтти Россі та Даніели Лонґо. На реверсі зображені три жіночі постаті, що втікають з міста, знищеного бомбардуваннями, над якими латиницею та кирилицею написано «PAX – MИP». На аверсі медалі – голуб миру, герб Папи Франциска та частина молитви, яку він проказав наприкінці загальної аудієнції 16 березня 2022 року.

На завершення владика Венедикт уділив вірянам архиєрейське благословення. Після цього відбулася  автограф-сесія, під час якої усі охочі змогли отримати підпис владики із пам'ятним побажанням на книжках його авторства.

Пресслужба релігійного товариства «Свята Софія»

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next